POZnań

Ekskluzywne oszustwo

Ukryte przez oszustów auta  Foto: KWP

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odzyskali i zabezpieczyli siedem luksusowych samochodów. Auta zostały zakupione do poznańskiej ekskluzywnej wypożyczalni na kredyt i w formie leasingu. Właściciel zaprzestał spłacać raty, a auta ukrył. Za wyłudzenie kredytów grozi jemu i kilku powiązanym ze sprawą osobom nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald realizują sprawę związaną ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w wypożyczalni luksusowych samochodów w Poznaniu. Właściciele zaprzestali spłacać kredyty, a samochody ukryli
– informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Funkcjonariusze dość szybko zorientowali się, że działalność wypożyczalni ekskluzywnych samochodów opiera się na wielu nieprawidłowościach. Gdy zajęli się badaniem dokumentacji zauważyli, że niektóre limuzyny były kupowane na podstawione osoby. Dla uwiarygodnienia zdolności kredytowych były fabrykowane specjalnie w tym celu dokumenty. Wszystko było dobrze do czasu, kiedy właściciel wypożyczalni spłacał zobowiązania. Wszystko zmieniło się, gdy raty kredytowe i leasingowe zostały wstrzymane, a luksusowe auta zniknęły.

Podczas realizacji sprawy zatrzymane zostały 4 osoby – właściciel wypożyczalni, osoby powiązane z innymi firmami i osoby podstawione do kredytów i leasingów. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia kredytów, oszustwa i pomocnictwa w oszustwie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Prowadzący sprawę zajęli się także odnalezieniem ukrytych samochodów. Okazało się, że znajdowały się one u różnych osób i w różnych miejscach na terenie całej Wielkopolski. Bentley Continental, Jaguar S-Type, Jaguar X-Type, Chevrolet Corvette, Porsche Cayman, Nissan 350 Z i Audi TT ostatecznie zostały zabezpieczone przez policjantów. Co ciekawe luksusowy Bentley Continental ukryty był w firmie produkującej nagrobki.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz