K U L T U R A

Editors wraca do Poznania!

Editors  Foto: mat. prasowe

Editors wystąpią 11 grudnia 2015 roku w Poznaniu w Hali nr 2 MTP. Będzie to jeden z dwóch koncertów angielskiego zespołu w naszym kraju w ramach ich europejskiej trasy koncertowej.

Editors to zespół pochodzący z Birmingham, wykonujący muzykę rockową, w szczególności indie rock. Jedna z najpopularniejszych grup rockowych na Wyspach ma na swoim koncie liczne muzyczne nagrody. Ich debiut „The Back Room”, otrzymał nominację do Mercury Music Prize, a ich kolejny album, „An End Has a Start”, stał się numerem jeden na UK Album Chart i przyniósł zespołowi nominację do Brit Awards w kategorii dla najlepszego brytyjskiego zespołu.

Ostatni album Editors – „The Weight Of Your Love” z 2013 roku – został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na całym świecie, a zespół intensywnie koncertował w ramach jego promocji, występując na najważniejszych scenach festiwalowych (m.in. w Glastonbury i Reading) i klubowych. Brytyjczyków można było zobaczyć z tym materiałem także w Polsce, na koncertach w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. „The Weight Of Your Love” był czwartym krążkiem w karierze zespołu. Poprzedziły go „In This Light And On This Evening” z 2009 roku, „An End Has A Start” z 2007 i debiutancki „The Back Room” z roku 2005.

Jesienna trasa koncertowa muzyków związana będzie ściśle z promocją nowego materiału. Poznański koncert odbędzie się 11 grudnia o godz. 20 w Hali nr 2 na MTP.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz