K U L T U R A

„Zapomnij mi” już wkrótce w Poznaniu

Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz przyjedzie do Poznania. W ramach promocji swojego debiutanckiego krążka, który swoją premierę miał 28 sierpnia. Koncert odbędzie się 15 listopada o godzinie 19, w klubie Blue Note.

30 kwietnia 2015 ukazał się jej debiutancki singel „Naucz mnie”, który został napisany i skomponowany przez nią samą we współpracy z Tomaszem Konfederakiem. Kompozycja przez sześć tygodni z rzędu zajmowała 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Zrealizowany do piosenki teledysk po dwóch miesiącach od premiery obejrzano w serwisie YouTube ponad 15 milionów razy. Klip zanotował więcej wyświetleń niż opublikowany miesiąc wcześniej teledysk Madonny do utworu „Ghosttown”. 28 czerwca Sarsa wystąpiła w Kołobrzegu podczas koncertu w ramach Lato Zet i Dwójki, gdzie utwór „Naucz mnie” zwyciężył w głosowaniu widzów na „przebój koncertu”. W dniach 17–18 lipca z piosenkami „Naucz mnie” i „Indiana” reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim mieście Karlshamn, gdzie otrzymała nagrodę publiczności. 26 lipca w Łodzi utwór „Naucz mnie” po raz drugi w trakcie trasy koncertowej Lato Zet i Dwójki został wybrany przez widzów „przebojem koncertu”. 14 sierpnia został wydany jej kolejny singel „Indiana”. Utwór uplasował się na 12. pozycji w zestawieniu AirPlay, a 14 dni później ukazał się już jej debiutancki album studyjny „Zapomnij mi”, który znalazł się na 2. miejscu na liście OLiS. 29 sierpnia wokalistka wystąpiła na gali Eska Music Awards 2015, gdzie została nagrodzona statuetką w kategorii Najlepszy hit (za „Naucz mnie”).

Marta Markiewicz, występująca pod pseudonimem artystycznym Sarsa, również Sarsa Markiewicz to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2015 roku wydała swój debiutancki singel „Naucz mnie”, który przez sześć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Swoją karierę zaczynała w zespołach Fluktua oraz Sarsa Parilla. Została laureatką wielu konkursów muzycznych, w tym dwukrotnie ŠKODA Auto Muzyka, Bałtyk Festiwal czy Niemen Non Stop. W 2011 roku wzięła udział w drugiej edycji programu “Must Be the Music. Tylko muzyka”, a w 2013 roku wystąpiła w trzeciej edycji talent show “X Factor”. W 2014 roku uczestniczyła w piątej edycji programu “The Voice of Poland”, gdzie szkoliła się w drużynie Edyty Górniak, a następnie w grupie Tomsona i Barona. Swoją rywalizację w show zakończyła, kwalifikując się do półfinału, lecz z powodów zdrowotnych zrezygnowała z dalszego udziału w programie. Pod koniec 2014 roku pojawiła się gościnnie w utworze „W serca bicie” zespołu The Ostprausters oraz w kompozycji „Ktoś między nami” Krzysztofa Kiljańskiego. W międzyczasie piosenkarka, wraz z innymi artystami takimi jak m.in. Margaret, Rafał Brzozowski czy Honorata Skarbek, uczestniczyła w nagraniu charytatywnej płyty „Siemacha po kolędzie” z kolędami i piosenkami świątecznymi.

Sarsa

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz