Aglomeracja

Dziś kierowcy jadą za darmo bimbą, baną i autobusem

Tramwaj na Rondzie Śródka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Kierowcy mogą w piątek (21.09) jechać za darmo bimbą, autobusem a także baną* Kolei Wielkopolskich i Polregio na terenie Wielkopolski. Wystarczy mieć tylko ze sobą ważny dowód rejestracyjny. 

To jedna z akcji przygotowanych w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, które przebiega pod hasłem Przesiadaj się i jedź. Przez cały mijający tydzień odbywały się w różnych miejscach naszej aglomeracji wydarzenia, które promowały korzystanie z transportu publicznego.

Jeszcze w piątek (21.09) na ul. Półwiejskiej przy Starym Marychu  instruktorzy sportu miejskiego zaproszą na wyjątkowe zajęcia i nauczą jak przeprowadzić trening np. w drodze do pracy.

Tego też dnia będziemy mogli za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM oraz pociągów Kolei Wielkopolskich i Polregio w obrębie Województwa Wielkopolskiego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu jedną osobę – podkreślają organizatorzy Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Poznaniu – gdyby ktoś jechał poza województwo, to wystarczy zakupić bilet od jej granicy.

Jest także coś dla miłośników dwóch kółek. W sobotę (22.09) nie będzie naliczana opłata przez całą pierwszą godzinę każdego wypożyczenia. Dodatkowo będziemy mogli wygrać vouchery na wypożyczenia, biorąc udział w zabawie na facebookowym profilu Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Specjalny cennik będzie obowiązywał przez całą dobę od północy z piątku na sobotę do 23:59 w sobotę 22 września. Bezpłatna będzie cała godzina, a po jej przekroczeniu opłata będzie naliczana na zwykłych zasadach.

*bana – to w gwarze poznańskiej pociąg, bimba to tramwaj. Koło w naszej gwarze to rower, a bejmy to pieniądze.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska, lepszyPOZNAN.pl / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz