K U L T U R A

Dyplomowe spektakle na Scenie Roboczej

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza  Foto: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza Foto: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena RoboczaZapraszamy na spektakle dyplomowe studentów pierwszego roku Studia Aktorskiego STA, które zostaną zaprezentowane w sobotni i niedzielny wieczór w Scenie Roboczej.

Podczas tego weekendu będziemy mogli zobaczyć dwa spektakle, które przygotowali studenci pierwszego roku Studia Aktorskiego STA. Zapraszamy do Sceny Roboczej, która mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 55, barak 1 (w pobliżu Ronda Jeziorańskiego).

Czerwony kogut leci wprost do nieba

Spektakl powstał na zajęciach ze scen współczesnych pod opieką reżyserską Waldemara Szczepaniaka. Autorem tekstu jest Midrag Bulatović. Sztuka Czerwony kogut leci wprost do nieba została przetłumaczona na wszystkie niemal języki europejskie. Jego akcja toczy się w malowniczej wsi czarnogórskiej. Jest to jednak przede wszystkim powieść psychologiczna; przejmująca historia ludzi, którzy szukają sobie miejsca w zawiłym, trudnym świecie.
Sobota, 1 czerwca godz. 19:00

Siedem zmysłów

Spektakl dyplomowy studentów pierwszego roku Studia Aktorskiego STA, który powstał w ramach zajęć z E.Z.A. czyli elementarnych zadań aktorskich, pod opieką reżyserską Piotra Kaźmierczaka. “Siedem zmysłów” to zbiór autorskich etiud samodzielnie przygotowanych przez wykonawców. Wspólnie złożone w jedną całość oparte są na założeniu, że pierwszych pięć zmysłów służy człowiekowi do poznania świata, szósty zmysł to intuicja a siódmy to tajemnica, którą twórcy pragną odkryć.
Niedziela, 2 czerwca godz. 19:00

Na obydwa spektakle wstęp jest bezpłatny.

Scena Robocza zaprasza również na premierę spektaklu Usta usta republika, która odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 19:00 i 21:00.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza Foto: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz