K U L T U R A

Enter Music Festival wróci za rok

Enter Music Festival 2013 w Poznaniu  Foto: Bartosz Lewandowski

Trzecia odsłona Enter Music Festival za nami. Dyrektor artystyczny, Leszek Możdżer podobnie jak w latach ubiegłych zafundował słuchaczom nie lada ucztę. Wciągu dwóch dni festiwalu odbyło się sześć koncertów podczas których prezentowali się muzycy z całego świata.

Pierwszego dnia spotkanie rozpoczęło się od Marialy Pacheco Trio. Marialy w lipcu 2012 roku jako pierwsza kobieta w historii Pacheco wygrała słynny, szwajcarski Montreux Jazz Festival w kategorii „pianista solowy”. Kolejnym występującym był Adrian Gaspar w projekcie “Balkanix” prezentujący bałkańskie rytmy zabarwione funkiem. Zwieńczeniem wieczoru było trio Możdżer Danielsson Fresco z premierowym wykonaniem utworów znajdujących się na nowej płycie, która ukaże się jesienią.

Drugi dzień festiwalu to już fenomenalny występ Zohara Fresco i zaproszonych gości Ghatam’a Suresh’a (bębny indyjskie), Mysore’a A Chandan’a Kumar’a i Antolenno Massinę (akordeon). Publiczność zgromadzona w Strzeszynku była świadkiem wyjątkowego, bardzo egzotycznego koncertu, po którym na scenę weszła duńska wokalistka Cecilie Norby. Zaprezentowała ona materiał ze swojej nowej płyty „Silent Ways”.Podczas występu artystce towarzyszyli Leszek Możdżer, Lars Danielsson oraz gitarzysta Nguyen Lee. Piosenkarka oczarowała publiczność pięknym, mocnym głosem i charyzmatyczną osobowością. Na zakończenie na scenie pojawił się Ba Cissoko z zespołem porywając publiczność afrykańskimi rytmami.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Lewandowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz