BizNews

Dwie poznańskie firmy nagrodzone przez Marine Stewardship Council

Dwie poznańskie firmy nagrodzone przez Marine Stewardship Council  Foto: Marine Stewardship Council

Wśród wyróżnionych nagrodą MSC Award Poland 2023, którą przyznała pozarządowa organizacja Marine Stewardship Council, znalazły się dwie firmy z naszej metropolii.

Marine Stewardship Council (MSC) działa w Polsce od 2013 roku. Jubileusz był okazją do przyznania po raz pierwszy w naszym kraju nagród MSC Award. Od wielu lat wręczane są one m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, USA czy Hiszpanii firmom i instytucjom, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów morskich.

Laureatami MSC Award Poland 2023 zostały dwie firmy, których główne siedziby znajdują się Metropolii Poznań.

Tytuł Najlepsza sieć handlowa otrzymała spółka Lidl Polska.

Jesteśmy dumni, że nasze działania w zakresie zrównoważonego zaopatrywania w ryby, skorupiaki i przetwory zostało docenione oraz nagrodzone podczas MSC Awards Poland 2023 – powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Dodała, że wyróżnienie to jest wielką motywacją, aby podejmować kolejne działania związane z ochroną klimatu, zasobów naturalnych, a także poszanowania bioróżnorodności.

Uhonorowana tytułem Najlepszy dostawca kat. chłodzone została firma Lisner.

Jako lider specjalizujący się w produktach śledziowych, czujemy się odpowiedzialni za wspieranie działań, które chronią klimat i naszą planetę, prowadzą do ochrony bioróżnorodności ekosystemów wodnych, jak również zapewniają możliwość korzystania ze wszystkich dobrodziejstw mórz i oceanów przyszłym pokoleniom – mówiła podczas gali Anna Rokicka z firmy Lisner.

Dwie poznańskie firmy nagrodzone przez Marine Stewardship Council Foto: Marine Stewardship Council
Użyte w artykule zdjęcia: Marine Stewardship Council

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz