POZnań

Dwa nowe biletomaty

Św. Marcin - przystanek tramwajowy biletomat  Foto: Tomasz Dworek

ZTM uruchomił dwa nowe biletomaty. Pierwszy zlokalizowany jest na przystanku autobusowym Os. Oświecenia, drugi automat uruchomiono na przystanku Pl. Wiosny Ludów.

Biletomaty Operatora Mera umożliwiają przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK, a także gotówką. Można w nich doładować kartę PEKA i kupić bilety papierowe. Automaty zostały opracowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i spełniają wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

Pierwszy automat znajduje się na przystanku autobusowym Osiedle Oświecenia zlokalizowanym na ul. Piłsudskiego (jadąc w kierunku do ronda Rataje). Natomiast drugi automat – zlokalizowany jest na przystanku tramwajowym Pl. Wiosny Ludów dla linii nr 2 i 9 (w kierunku AWF).

Przypominamy, że ten przystanek jest obecnie wyłączony z ruchu, z uwagi na układanie tymczasowego łuku torowego przy placu Wiosny Ludów.

Automaty biletowe są również wyposażone w baterie solarne. Ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na daszku automatu zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Zastosowane rozwiązanie ogranicza zużycie energii oraz redukuje koszty eksploatacji biletomatu.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz