Aglomeracja

Duże zmiany w komunikacji – już od soboty!

Tramwaj na Podgórnej  Foto: TD

O planowanych wielu zmianach w różnych miejscach Poznania, ale nie tylko, już pisaliśmy. Tuż przed rozpoczęciem weekendu przypominamy o tych najbardziej istotnych.

Nieco utrudni życie kierowców Poznań Triathlon, który odbywać się będzie w sobotę i niedzielę. Przez te dwa dni weekendu niektóre ulice będą zwężone, ale całkowicie zamknięta dla samochodów będzie ulica Warszawska. Na szczęście będą tzw. śluzy, przez które będzie można przejechać. To sportowe wydarzenie wymusi również zmiany w komunikacji miejskiej. O wszystkich utrudnieniach możesz przeczytać tutaj.

W centrum Poznania, na niektórych skrzyżowaniach, zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Będzie to swoisty eksperyment, który potrwa tydzień. Jego wyniki mają zdecydować, czy sygnalizacja w tych miejscach zniknie na stałe. Piszemy o tym szczegółowo tutaj.

Największe jednak zmiany nastąpią na trasie PESTKI. One także zaczną obowiązywać w sobotę 25 lipca. Dokładniej o tych utrudnieniach przeczytasz tutaj.

Na przeprowadzenie najbardziej uciążliwych dla pasażerów prac wybierane są miesiące letnie, a wpływ na to ma przede wszystkim zmniejszenie liczby osób przebywających w mieście, a zatem również zmniejszenie liczby osób korzystających z transportu publicznego – mówi Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego – dokładamy wszelkich starań, aby w najbardziej optymalny sposób skoordynować prowadzone prace remontowe.

Natomiast na czas 25-31 lipca zaplanowana została wymiana zwrotnic i nawierzchni asfaltowej na skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Fortecznej. Modernizacja wiąże się ze wstrzymaniem ruchu bimb. W związku z zamknięciem pętli Starołęka tramwaje pojadą tylko do pętli Stomil.

W dniu 25 lipca rozpoczną się również roboty wymiany toru na ul. Święty Marcin (na przejeździe z al. Niepodległości) i potrwają do 14 sierpnia. W czasie prac niemożliwy będzie przejazd na wprost Alejami Niepodległości.

W czasie tej modernizacji autobusowe linie dzienne nr 51, 63, 68, 69, 71, 905 pojadą zgodnie z obecną, tymczasową organizacją ruchu (bez zmiany lokalizacji przystanków). Autobusy linii nocnych nr 231, 232, 243, 248 – z uwagi na zmianę organizacji ruchu i brak możliwości przejazdu ulicą Św. Marcin, od ulicy Kościuszki do ulicy Wieniawskiego – pojadą objazdem w kierunku Kaponiery przez al. Niepodległości i ul. Fredry, z zatrzymaniem na przystanku “Zamek” na al. Niepodległości.

Przejazd teczniczny nowootwartą trasą - Nowy Dworzec Zachodni

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz