Aglomeracja

Poznań Triathlon 2015 – utrudnienia na drogach

Enea Poznań Triathlon - dystans długi  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań będzie stolicą wszystkich triathlonistów. Przynajmniej przez dwa dni najbliższego weekendu. W tej sportowej imprezie weźmie udział 4.000 zawodników z 34 krajów. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami we wschodniej części Poznania.

Więcej informacji o samej imprezie znajdziecie klikając tutaj. Poniżej natomiast podpowiemy jak ominąć utrudnienia związane z Poznań Triathlon 2015.

Etap pływacki odbywa się na Jeziorze Maltańskim, ale już trasa kolarska prowadzić będzie przez dwupasmową drogę krajową zarówno w mieście, jak i poza nim, co widać na mapce poniżej. Bieg odbywać się będzie po asfaltowym chodniku wokół Jeziora Maltańskiego. Na każdej pętli zawodnicy przebiegają tuż pod metą i trybunami, wśród kibiców.

W samym Poznaniu kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia na ulicach arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Jana Pawła II oraz na ul. Warszawskiej. Oczywiście w sobotę i niedzielę (26-26.07).

Samochody na ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Chartowo do ul. Jana Pawła II, będą miały do swojej dyspozycji tylko dwa pasy południowej jezdni. Ruch na nich odbywać się będzie w obie strony. Podobnie będzie na ul. Jana Pawła II, od ul. Baraniaka do ronda Śródka.

Podczas trwania zawodów całkowicie zamknięta dla samochodów będzie ulica Warszawska. Będzie wyjechać z ul. św. Michała w ul. Warszawską, ale tylko w kierunku ronda Śródka.

By umożliwić przejazd samochodów zorganizowane zostaną tzw. “śluzy” w poprzek trasy maratonu. Będzie można z nich skorzystać w następujących miejscach:
– ul. arcybiskupa A. Baraniaka – ul. Jana Pawła II;
– ul. Warszawska – ul. arcybiskupa A. Baraniaka;
– ul. Warszawska – ul. św. Michała;
– ul. Warszawska – ul. Mogileńska;
– ul. Warszawska – ul. Smołdzinowska.

Zawody wpłyną także na zmiany w komunikacji miejskiej. Bimby na liniach 6 i 8 od pierwszych kursów do około godziny 14:00 w sobotę oraz do około godziny 16:00 w niedzielę kursować będą do pętli Zawady.

Na odcinku od pętli Miłostowo do skrzyżowania z ulicą św. Michała uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa wahadłowa nr 26 – informuje Zarząd Transportu Miejskiego – obsługa taborem dwukierunkowym kursowanie po torze północnym i południowym częstotliwość kursowania naprzemiennie co około 15 minut.

Swoje trasy zmienią także autobusy. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą w sobotę od około godziny 8:00 do około 13:00 oraz w niedzielę do około godziny 15:00.

Linia nr 57:
Rondo ŚRÓDKA – Jana Pawła II – Baraniaka – Dymka – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA

Linia nr 66 zostanie „podzielona” na dwie:

Linia nr 66:
RONDO RATAJE – Zamenhofa – Piłsudskiego – … – Browarna – Leszka – Gorzysława – Chociebora – FABRYKA SAMOCHODÓW

Linia nr 66:
ZIELINIEC – Starachowicka – SMOŁDZINOWSKA – ulica równoległa do ulicy Warszawskiej nawrót na placu przy budynku Straży Pożarnej

Linia nr 84:
W godzinach zamknięcia ulicy Warszawskiej linia kursuje na trasie z Ronda Rataje do Ronda Śródka (bez wjazdów do Term Maltańskich i ZOO). Postój na terenie dworca Śródka do planowanego odjazdu w kierunku ronda Rataje.

Linia turystyczna nr 100:
Przejazd z ulicy Jana Pawła II przez rondo Śródka w kierunku centrum – bez wjazdu w ulice: Warszawską, Świętojańską i św. Michała.

Oto lista przystanków tymczasowych:

Fabryka Samochodów – na ulicy Chociebora (tymczasowa pętla linii nr 66)
Światopełka – na ulicy Leszka przed skrzyżowaniem z ulicą Radziwoja (dla linii nr 66)
Światopełka – na ulicy Leszka przed skrzyżowaniem z ulicą Jaromira (dla linii nr 57)
Bożeny – na ulicy Bożeny przy skrzyżowaniu z ulicą Dobromiły (dla linii nr 57)
Miłostowo – na ulicy Bożeny przy skrzyżowaniu z ulicą Mirosławy (dla linii nr 57)
Baraniaka – na ulicy Baraniaka przed skrzyżowaniem z ulicą Jana Pawła II (dla linii nr 57 i 84 w kierunku Śródki)
przystanki autobusów linii nr 57 i 84 wzdłuż ulicy Baraniaka w kierunku ulicy Jana Pawła II (Wiankowa, Wołkowyska, Katowicka) na pasie ruchu na wysokości przystanków stałych

Trasa triathlonu 2015

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz