BizNews

Dobry rok Volkswagena Poznań

VWP Montaż 1  Foto: @ Flash Błażej Pszczółkowski

Volkswagen Poznań podsumował właśnie 2017 rok, który był zdaniem jego szefostwa bardzo ciekawy i intensywny. Wyprodukowano tutaj niemal 240.000 samochodów. Zwiększyła się też liczba pracujących osób do niemal 11.000 osób. 

To był bardzo ciekawy i intensywny rok dla naszej firmy, zrealizowaliśmy wiele projektów w różnych obszarach działania fabryki, między innymi wystartowaliśmy z produkcją nowych wariantów Craftera, zamknęliśmy proces negocjacji ze związkiem zawodowym – przekonywał Jens Ocksen, Prezes Volkswagen Poznań – przygotowujemy się też do rozbudowy zakładu w Antoninku, która rozpocznie się niebawem i pozwoli na to, by w 2020 roku zakład był gotowy na produkcję nowego auta caddy 5, także w wersji z alternatywnym napędem.

Zwiększyła się produkcja volkswagena caddy. W całym ubiegłym roku z taśm fabryki w Poznaniu zjechało 164.668 egzemplarzy tego modelu.  To najlepszy wynik od czasu powstania fabryki w 1993 roku. Tymczasem w fabryce we Wrześni wyprodukowano ponad 40.000 crafterów. W tej chwili dostępne są już wszystkie 69 jego warianty.

Dobrymi wynikami może pochwalić się również Odlewnia Volkswagen Poznań. Wyprodukowano tutaj 4.562.460, zużywając do tego 29.524 ton aluminium. Latem zakład uzyskał zlecenie na produkcję obudowy przekładni dla modułowej platformy MEB do budowy samochodów z napędem elektrycznym.

Uczestnictwo w projekcie dotyczącym budowy pojazdów elektrycznych jest dla nas bardzo ważne – podkreślał dr Thomas Kreuzinger- Janik, Dyrektor Odlewni – poszerzenie portfolio produktów Odlewni Volkswagen Poznań gwarantuje bezpieczną przyszłość dla zakładu, jak również dla jego pracowników.

Ubiegły rok był bardzo dobry także dla Zakładu Zabudów Specjalnych, który może się pochwalić najlepszym wynikiem w historii. Zabudowano tutaj niemal 60.000 tysięcy pojazdów, między innymi dla polskiej i niemieckiej Policji.

Cztery zakłady Volkswagen Poznań zatrudniały na koniec 2017 roku blisko 11.000 osób, co sprawia, że firma jest największym pracodawcą w Wielkopolsce i jednym z największych w Polsce.

Zakończyliśmy negocjacje płacowe, przygotowujemy się do kolejnych rekrutacji i uruchomienia trzeciej zmiany w zakładzie Craftera we Wrześni – mówi Jolanta Musielak, członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji – przed nami wiele wyzwań związanych z digitalizacją, zmianami demograficznymi oraz przystosowaniem pracowników do produkcji 4.0.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko, @ Flash Błażej Pszczółkowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz