BizNews

Kończą się targi budownictwa

Blisko 1.000 firm z 26 krajów prezentowało swoje produkty na kończących się właśnie targach budownictwa Budma. Sami przedsiębiorcy podkreślają, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej w Polsce, które pozwala na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i zapoznanie się z nowinkami na rynku.

Jest to okazja, żeby porozmawiać z producentami i wystawcami, którzy mają więcej czasu, aby przedstawić swoje zamierzenia – powiedziała Agnieszka Spychała z firmy Röben – przyjeżdżamy też spotkać się z konsumentami, aby poznać ich oczekiwania i wymagania.

Zdaniem Agnieszki Korolczuk z firmy Budmat, targi służą m.in. do wykreowania wizerunku firmy. Same uczestnictwo w nich jest jednak niewystarczające. Aby inicjatywy rozpoczęte w czasie targów osiągnęły zamierzony efekt, muszą być kontynuowane na rynku.

Budma zawsze była miejscem, które przyciąga najlepszych producentów i wystawców z różnych branż związanych z budownictwem – podkreślił Dominik Strzelec, prezenter programu „Usterka” oraz ambasador marki Budmat – tutaj poznajemy trendy, jak energooszczędne budownictwo czy domy pasywne, wszystko, czego chcemy się dowiedzieć o budowie domu i technologii, spotkamy właśnie tutaj.

Na targach Budma można było zapoznać się m. in. z ofertą różnych producentów zabezpieczeń mieszkań i domów. Jak pokazują statystyki liczba skutecznych włamań maleje, ale nie maleje liczba prób złodziei.

Złodzieje obserwują nasze działania i patrzą, kiedy mogą sobie pozwolić, a kiedy nie – ostrzega Karol Klos ze Stowarzyszenia Dom Bezpieczny.

W 2016 roku miało miejsce 80.000, rok później ponad niecałe 70.000 skutecznych włamań. Choć spadek jest duży, to liczby te nie są powodem do zadowolenia. Statystycznie co 9 minut w Polsce dochodzi gdzieś do włamania.

Nie zostawiamy otwartych okien, dwa razy sprawdzamy, czy na pewno zamknęliśmy drzwi – mówi Henryk Gabryelczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – po rozważnej analizie ryzyka, możemy dobrać odpowiednie zabezpieczenia elektroniczne, których na rynku dostępnych jest cała gama.

Użyte w artykule zdjęcia: Budma/facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz