BizNews

Nowa wypożyczalnia aut – teraz dostawczych

Traficar - wypozyczalnia aut dostawczych  Foto: Stanisław Matuszek / Traficar / mat. prasowe

Od dziś Renault Kangoo Van w formule carsharingu można wypożyczyć na terenie Castoramy w Komornikach. Jest to pierwszy sklep tej sieci, który zaoferował możliwość wynajmu samochodu na minuty.

Dostawcze traficary są dostępne w wyznaczonych miejscach na terenie parkingu Castoramy przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Komornikach. Usługa obejmuje 2 Renault Kangoo Van, które można wypożyczyć za pomocą tej samej aplikacji, co klasyczne samochody Traficara.

Taki sam jest także koszt wypożyczenia: każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, każda minuta jazdy to 0,50 zł, a koszt postoju to 0,10 zł za minutę. Jedyna różnica polega na tym, że dostawczy Traficar działa w systemie wynajmu z punktu A do punktu A. Minusem jest to że wynajem zawsze rozpoczyna się i kończy pod sklepem.

W nowej usłudze widzimy duży potencjał w rozwoju. Z uwagi na to, że samochody przeznaczone są głównie do przewozu towaru zdecydowaliśmy się na ich lokalizowanie w pobliżu sklepów budowlanych oraz sklepów z wyposażeniem wnętrz – mówi Piotr Groński, prezes Traficar. – Naszym celem jest uruchomienie usługi w kilku miejscach na terenie każdego miasta, gdzie Traficar funkcjonuje, aby potencjalni klienci mieli łatwy dostęp do tych pojazdów – dodaje.

Dotychczas usługa dostawczych traficarów była dostępna jedynie przy krakowskim sklepie IKEA. Mieszkańcy bardzo szybko się do niej przekonali i wykorzystywali pojazdy zarówno do przewożenia zakupów z IKEA, jak i do przeprowadzek czy przewożenie innych dużych przedmiotów.

Od 17 do 31 stycznia na terenie Castoramy przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Poznaniu dostępne będzie specjalne stanowisko, gdzie pracownicy Traficara przejdą z zainteresowanymi przez proces rejestracji i odpowiedzą na wszelkie pytania. Co ważne, do prowadzenia dostawczego pojazdu Traficara wystarczy prawo jazdy kat. B.

Użyte w artykule zdjęcia: Moc&ArtGroup / materiały prasowe, Stanisław Matuszek / Traficar / mat. prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Uwaga rzeba odstawic pod sklep !

    W korkach wyszło mi 164zł hahaha
    Dramat 🙁