POZnań

Do muzeum z własnym przewodnikiem

Audioprzewodnik  Foto: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Audioprzewodnik Foto: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuMuzeum Archeologiczne w Poznaniu wprowadza nowe audioprzewodniki, które można bezpłatnie pożyczyć i za ich pomocą zwiedzić cztery wystawy stałe w siedzibie muzeum – Pałacu Górków oraz  w Rezerwacie Archeologicznym Geniu loci na Ostrowie Tumskim.

Dotychczas w Muzeum udostępnialiśmy audioprzewodniki odpłatnie. Wprowadzenie bezpłatnych audioprzewodników jest kolejnym wzbogaceniem oferty muzealnej skierowanej do zwiedzających. W ten sposób chcemy podwyższyć standard zwiedzania – mówi dr Agnieszka Mączyńska, kierownik Działu Wystaw i Edukacji. – Audioprzewodniki z jednej strony ułatwiają zwiedzanie naszego Muzeum, a z drugiej strony mają zachęcić do wizyty tych, którzy do nas jeszcze nie dotarli – dodaje.

Audioprzewodnik dla wystawy “Archeologia Sudanu” jest najnowszym projektem muzeum. Umożliwia on zwiedzającym zagłębienie się w długą i interesującą historię i kulturę Sudanu. Pozostałe wystawy, o których można posłuchać z nowych urządzeń to: “Pradzieje Wielkopolski”, “Tu powstała Polska”, “Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”.

Audioprzewodniki będą udostępniane tylko zwiedzającym indywidualnie, w dwóch wersjach językowych dla każdej wystawy: polskiej i angielskiej. Bezpłatne audioprzewodniki sa również dostępne dla zwiedzających Rezerwat Archeologiczny Genius loci na Ostrowie Tumskim.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz