POZnań

Robimy przejście dla pieszych na Dworzec Główny

Najkrótsza droga na dworzec  Foto: facebook / Prawo do Miasta

Od wielu miesięcy trwa dyskusja z władzami na temat przejścia dla pieszych z przystanku tramwajowego na Moście Dworcowym do “nowego” dworca. To droga najkrótsza i najwygodniejsza bo jednopoziomowa. Zdroworozsądkowa i najprzyjemniejsza, bo na powierzchni Matki-Ziemi, a nie tunelami pod nią. W poniedziałek, 16 czerwca o godz. 17:30 na Moście Dworcowym na wprost przystanku, od strony dworca rozwiniemy społeczne przejście dla pieszych.

Najkrótsza droga na dworzec Foto: facebook / Praawo do Miasta

Jednak ta najlepsza droga jest jednocześnie najgorsza – omija galerię handlową, czego niektórzy w żaden sposób zaakceptować nie są w stanie, a do tego przez nią kierowcy musieliby czasem zatrzymać się na światłach, co wykracza poza wyobrażenia władz miejskich, bo byłby to w Poznaniu spory ewenement… – piszą organizatorzy nietypowego eventu.

Dyskusja nic nie dała i raczej nie da, więc bierzemy sprawy we własne ręce i sami robimy to przejście dla pieszych. Zapewne nie na długo, więc trzeba przyjść, żeby legalnie pokonać drogę z przystanku na dworzec – albo w przeciwnym kierunku.

Przyjdźcie, by choć raz przejść tam jak ludzie, by powiedzieć co o tym wszystkim myślicie i zastanowić się, kto powinien za to odpowiedzieć. Bo miasto jest dla ludzi, ulice też. Jeśli my nie zrobimy w nim porządku, to kto? Władza, której to nie na rękę? Odzyskujmy prawo do miasta- apelują organizatorzy!

Więcej o akcji przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz