K U L T U R A

Do kina czy na film? [REC]3

[REC]3  Foto: [REC]3

[REC]3 Foto: [REC]3Nie wszyscy lubią się bać w kinie, ale miłośników horrorów nie brakuje. Wielu z nich zaliczyć można do fanów hiszpańskiego filmu REC. W kinach pojawiła się właśnie najnowsza produkcja [REC] 3 – Geneza. Warto zobaczyć?

Pierwsza część bardzo mi się podobała. Miała niezwykły klimat i naprawdę kilka razy podskoczyłem na fotelu. Druga część nie była już taka zaskakująca więc nie przerażała tak jak chcieliby jej twórcy. Słówko “geneza” w tytule może sugerować, że dowiemy się o początkach dziwnego wirusa, który zmienia ludzi w krwiożercze bestie. Rzeczywiście dowiadujemy się kto był jedną z pierwszych zarażonych osób, ale niewiele wnosi to do całej opowieści. Opowieści, która zaczyna się niezwykle romantycznie od scen przedstawiających przygotowania do ślubu.

Początkowo wszystko pokazywane jest dzięki obrazom z mniej lub bardziej amatorskich kamer. Później znikają i towarzyszymy bohaterom w weselu, które niespodziewanie dla wszystkich zmienia się w krwawą jatkę. Ponieważ widzowie dwóch poprzednich części mogli się tego spodziewać, zatem chyba nie zdradzimy zbyt wiele pisząc, że krew leje się litrami.

To jest mój dzień! – krzyczy uciekająca panna młoda. Uciekająca oczywiście przed zombie, które w poszukiwaniu smakowitego kąska przemierzają piękne ogrody i wszystkie pomieszczenia budynku, w którym odbywało się wesele.

Niestety niewiele zostało z atmosfery pierwszego [REC]. Trzecia część jest raczej parodią niż horrorem. Zbyt dosłowna, chwilami groteskowa częściej bawiła niż przerażała. Widzowie przyszli się bać, a zamiast tego wybuchali śmiechem.

Zachwyceni będą wszyscy miłośnicy horrorów klasy B, którym wystarcza dużo krwi i zombie goniące swe ofiary. Ja wolę jednak filmy tego gatunku, w którym nie wszystko jest widoczne i zaczyna działać wyobraźnia. Miłośników komedii zachęcam do obejrzenia [REC]3 😉

Po obejrzeniu filmu warto będzie sprawdzić, czy blender leżący spokojnie w kuchni nadal jest sprawny, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda!

Sprawdź w naszym kalendarium wydarzeń w którym kinie i o której zobaczysz [REC]3

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz