Aglomeracja

Disco Polo na swarzędzkich dożynkach

Dożynki Swarzedz  Foto:

Swarzędzkie dożynki rozpocznie uroczysty korowód, zaprezentowane zostaną obrzędy dożynkowe z ośpiewaniem i otańczeniem chleba a wydarzenie zakończy muzyczny festiwal z muzyką disco polo oraz soul i r&b.

Swarzędzkie święto plonów rozpocznie się w najbliższą sobotę o 16:00 na Scenie nad Jeziorem pokazami Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego, występami Swarzędzkiej Orkiestry Dętej oraz sekcji tańca i piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

O godz. 19:30 burmistrz zaprasza na koncert zespołu Basta, założonego w 2007 roku przez Evę, współpracującą wcześniej z grupą Viper. W 2008r. grupa otrzymała statuetkę “Debiut roku” na corocznym festiwalu muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. Na swoim koncie mają takie przeboje jak: takie przeboje jak “Speed”, “Zatrzymać czas”, “To nie tak”, “Zakazana”, “Niepokorna i szalona”.

Gwiazdą wieczoru będzie grupa Sound’N’Grace. W ich repertuarze można znaleźć można gospel, soul, r&b, jazz, czy funk. W listopadzie 2017 roku na rynku ukazała się płyta „Życzenia”. Album zapowiadały dwa single: “100”, który został nagrany z Filipem Lato oraz “Idealnie”, goszczący w największych stacjach radiowych oraz czołówkach list przebojów.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ Radi S i David Leibthal.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz