Derby dla Kolejorza

Warta Poznań - KKS Lech Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Lech Poznań pokonał Wartę 2:1 w przedostatniej kolejce PKO Ekstraklasy. Mecz odbywał się na domowym stadionie Warty w Grodzisku Wielkopolskim. Bramki dla niebiesko-białych zdobywali Joao Amarali i Mikael Ishak.

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że to jedno z najtrudniejszych naszych spotkań w tym sezonie. Biorąc pod uwagę otoczkę, jaka towarzyszyła nam przed tym meczem, ale także klasę Warty, która jest drużyną, która dzisiaj potwierdziła dobrą organizację gry. Były momenty, gdzie mieliśmy trudność.Biorąc pod uwagę to i tak szybko straconą bramkę, to po raz kolejny mogę pogratulować drużynie charakteru, super wrócili do tego meczu. Kluczowe było to, że zdołaliśmy strzelić dwa gole jeszcze przed przerwą. Bo to trochę zmusiło Wartę do trochę innej gry. Musieliśmy bardzo uważać, bo rywal nie rezygnował z sytuacji, które były groźne w naszym polu karnym.

Ogromny ciężar gatunkowy meczu, udało się rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Bardzo się cieszę. Jeszcze raz mogę powiedzieć, że nasza drużyna to zespół z ogromną wolą walki i charakterem, także naprawdę słowa uznania dla chłopaków za dzisiejszą ciężką pracę – mówił Maciej Skorża, trener Lecha Poznań.

Weszliśmy w to spotkanie całkiem nieźle, jeżeli chodzi o realizacje założeń taktycznych, jednak więcej dobrych momentów związanych z posiadaniem piłki było w drugiej połowie. Generalnie potrafiliśmy wiele rzeczy realizować. Oczywiście, koniec pierwszej połowy był trudny, ponieważ padła wtedy tzw. bramka do szatni. Generalnie w tym meczu nie pozwoliliśmy się zdominować, a z piłką przy nodze potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje. Myślę, że liczba strzałów celnych Warty i Lecha była zbliżona.

Jest uczucie niedosytu, bo mogliśmy z tego spotkania wyciągnąć więcej, jednak gratulujemy Lechowi zdobycia trzech punktów i życzymy powodzenia – mówił Dawid Szulczek, trener Warty Poznań

WARTA POZNAŃ – LECH POZNAŃ 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Michał Kopczyński (10., karny), 1:1 Joao Amaral (22.), 1:2 Mikael Ishak (45.)
Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Mateusz Kupczak, Dawid Szymonowicz (46. Aleksandr Pawłowiec), Robert Ivanov Ż – Jan Grzesik, 6. Łukasz Trałka (1. Michał Kopczyński), Miguel Luis, Jakub Kiełb (90. Michał Jakóbowski) – Miłosz Szczepański (61. Jayson Papeau), Milan Corryn (61. Niilo Maenpaa Ż), Frank Castaneda.