Sport

Mistrz, Mistrz! Kolejorz!

Mistrz, Mistrz, kolejorz!  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 33. Kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. Punkty Kolejorzowi dał zwycięski mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale żeby być tego pewnym trzeba było poczekać na korzystny wynik spotkania Zagłębia Lubin z Rakowem Częstochowa.

Miedziowi potrzebowali zwycięstwa, żeby mieć pewność utrzymania się w Ekstraklasie. Za to Raków, po ostatnim remisie musiał zwyciężyć, żeby móc liczyć na tytuł w razie potknięcia Lecha. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry zegar wskazywał remis 0:0. W doliczonym czasie gry Zoran Arsenić zagrywa ręką w polu karnym i arbiter po weryfikacji VAR dyktuje rzut karny. Kacper Chodyna pewnym strzałem daje Zagłębiu prowadzenie i zwycięstwo.

Na wracających na stadion przy ulicy Bułgarskiej piłkarzy Lecha czekał tłum kiboli, którzy cieszyli się ze zdobytego już tytułu Mistrza Polski.

Poprzedni raz Lech został mistrzem w 2015 roku. Trenerem był wówczas obecny szkoleniowiec – Maciej Skorża. Poznańska drużyna tak jak i teraz przegrała finał Pucharu Polski. Wtedy była to Legia Warszawa, teraz Raków Częstochowa. Siedem lat temu Kolejorz zapewnił sobie mistrzostwo na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz