POZnań

Czyste słupy – odsłona druga

plakaciarze  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W sobotę, 18 czerwca, po raz kolejny oczyścimy słupy trakcyjne z nielegalnych i szpecących plakatów. Ponownie spotkamy się w centrum, gdzie plakaciarze działają najczęściej – tym razem będziemy oczyszczać słupy przy ul. Podgórnej. Kampania „Czyste słupy” to element działań zmierzających do poprawy wizerunku i przywrócenia porządku w Poznaniu.

Kampania „Czyste słupy”, mająca uświadamiać, że reklamy na miejskiej infrastrukturze są nielegalne, a ich usuwanie sporo kosztuje, została zainicjowana przez Urząd Miasta Poznania oraz miejskie jednostki i spółki w ubiegłym roku.

Wielkie porządki rozpoczęły się na pl. Wolności – oczyszczone zostały także słupy przy ul. 27 Grudnia i Fredry. Poznaniacy – aby upiększyć fragment miasta – poświęcili swój wolny czas i wspólnie zdzierali plakaty i myli słupy. Mimo drobnych incydentów, słupy przy pl. Wolności, ul. 27 Grudnia i Fredry są czyste do dziś.

Czyszczenie połączone z renowacją słupów przełożyło się na zmniejszenie procederu nielegalnego oklejania plakatami urządzeń użyteczności publicznej – potwierdza Straż Miejska Miasta Poznania.

Choć wandale omijają odnowioną infrastrukturę, nadal niszczą słupy w innych częściach miasta. Od początku kampanii „Czyste słupy” pracownicy SMMP, którzy obserwują obraz z kamer monitoringu miejskiego ujawnili 130 przypadków nielegalnego plakatowania oraz malowania farbami. Dzięki ich działaniom ukarano 142 osoby, w 4 przypadkach sprawy skierowano do Sądu.

Chcąc, aby jak największa część Poznania została pozbawiona szpecących i nielegalnych reklam, w tym roku ponawiamy akcję „Czyste słupy”. Tym razem oczyszczone zostaną słupy trakcyjne przy ulicy Podgórnej (od ul. za Bramką do Al. Marcinkowskiego), a także przy fragmencie Al. Marcinkowskiego i Strzeleckiej – w sumie ponad 70 słupów, gdzie nielegalne plakaty pojawiają się najczęściej.

Zapraszamy do udziału wszystkich, którym wygląd miasta nie jest obojętny. Spotkamy się w sobotę, 18 czerwca, o godzinie 10:00 przy zbiegu ulic Podgórnej i Wrocławskiej.

Pracownicy MPK, ZTM i ZDM zorganizują grupy, wskażą słup do czyszczenia, udostępnią szczotki, szpachle, wodę, a wreszcie – pomogą w czyszczeniu słupów. Akcja planowana jest w godzinach od 10:00 do 12:00.

Po oczyszczeniu słupy zostaną pomalowane oraz pojawią się na nich naklejki informujące o zakazie naklejania. Rejon zostanie objęty szczególnym monitoringiem, straż miejska – jak do tej pory – będzie nagłaśniać przypadki niszczenia infrastruktury miejskiej.

Czyste słupy07

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz