POZnań

Czwartkowe utrudnienia na Estkowskiego

Maratońska  Foto: Google Street View

W czwartek, 22 czerwca, zamknięty zostanie jeden pas ruchu dla jadących ul. Estkowskiego od Śródki w kierunku al. Niepodległości. Dodatkowo w obrębie skrzyżowania ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego zwężone zostały jezdnie i chodniki. Ma to związek z rozpoczętą w tym miesiącu budową nowej drogi rowerowej na Starym Mieście.

Wykonawca inwestycji przystąpi do frezowania nawierzchni części północnej jezdni ul. Estkowskiego i Małe Garbary na pasie przylegającym do budowanej drogi rowerowej. Prace rozpoczną się w czwartek rano  i zakończą przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym. 

W tym czasie wygrodzony będzie prawy pas jezdni na odcinku od mostu Chrobrego do skrzyżowania z ul. Garbary, a następnie na ul. Małe Garbary od skrzyżowania do tymczasowego przystanku autobusowego. Niedostępna będzie zatoka parkingowa przy zjeździe na Wartostradę przy moście. Ponadto chwilowo utrudniony będzie skręt z ul. Estkowskiego w ul. Szyperską lub odwrotnie w momencie frezowania nawierzchni na skrzyżowaniu tych ulic.

W trakcie czwartkowych prac do dyspozycji kierowców pozostanie jeden pas ruchu między mostem Chrobrego a ul. Szyperską, następnie dwa pasy do skrzyżowania z ul. Garbary. Zwężenie przewidziane jest także na krótkim odcinku ul. Małe Garbary dla zjeżdżających ze skrzyżowania. Gdy tylko będzie to możliwe, wykonawca będzie udostępniał kierowcom jezdnię ze sfrezowaną nawierzchnią. 

Na tym etapie droga rowerowa budowana jest wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary i Wolnica, na odcinku od mostu Bolesława Chrobrego do ul. Działowej. To fragment rowerowej obwodnicy ścisłego centrum, przewidzianej w Programie Rowerowym Miasta Poznania. Dzięki inwestycji, zapewniającej wyodrębnione ciągi komunikacyjne dla poszczególnych uczestników ruchu, łatwiej będzie dojechać cyklistom do śródmieścia, a z drugiej strony – wygodnie i bezpiecznie dotrzeć do Wartostrady oraz terenów rekreacyjnych.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz