Aglomeracja

Częstsze kursy autobusów i tramwajów

Autobus MPK  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Od 2 września wróci podstawowy rozkład jazdy na liniach ZTM – częstsze kursy oznaczają większy komfort dla pasażerów

Dużymi krokami zbliża się koniec wakacji, na finiszu znajduje się wiele prac remontowych. Od poniedziałku – 2 września w transporcie publicznym wróci podstawowy rozkład jazdy, co oznacza więcej kursów na liniach ZTM, uruchomiona zostanie także – pilotażowo – nowa linia minibusowa nr 121.

Na liniach tramwajowych w dni robocze w godzinach szczytu (6:30-9:00 i 14:00-18:30) tramwaje większości linii będą kursować co 10 minut. Od 2 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, pętla Wilczak będzie otwarta. Na swoją stałą trasę wrócą tramwaje linii numer 3. Będą one obsługiwane w większości przez najnowszy tabor w Poznaniu, czyli dwukierunkowe tramwaje Moderus Gamma.

Wraz z powrotem podstawowego rozkładu jazdy tramwaje wrócą na trasy do Środki i na ulicę Głogowską, gdzie prace remontowe znajdują się na finiszu.

Przetestowane zostało już nowe torowisko na Górnym Tarasie Rataj. Obecnie trwają ostatnie przygotowania koniecznie przed oddaniem trasy do użytku, wykonywane są m.in. odbiory techniczne, po ich pozytywnym zakończeniu na trasę wrócą tramwaje.

W komunikacji autobusowej miejskiej na liniach układu podstawowego w dni robocze w godzinach szczytu autobusy kursować będą co 12 minut. Nowością będzie uruchomienie od 2 września pilotażowej linii minibusowej z Ogrodów do osiedli Lotników Wielkopolskich oraz Nowe Ogrody.

Nowa linia nr 121 połączy z węzłem Ogrody oddalone obecnie od komunikacji publicznej osiedla Lotników Wielkopolskich oraz Nowe Ogrody o rozwijającej się zabudowie wielorodzinnej. Będzie ona obsługiwana pojazdami typu Iveco-Kapena Urby mogącymi pomieścić około 35 osób.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz