Aglomeracja

Zapisy na bezpłatne badania w ramach “białej soboty”

lekarz  Foto: Martin Brosy

Od dziś ruszają zapisy na niektóre badania i konsultacje lekarskie wykonywane podczas „Białej soboty z powiatem poznańskim”. Bezpłatne badania będzie można wykonać w szpitalu w Puszczykowie. Akcja odbędzie się 7 września, ale już od 26 sierpnia można zapisywać się na badania.

Na terenie Szpitala w Puszczykowie między 11:00 a 15:00, mieszkańcy powiatu będą mogli bezpłatnie i bez skierowania od lekarza skorzystać z konsultacji, m.in. alergologicznych, laryngologicznych, kardiologicznych, urologicznych, okulistycznych czy diabetologicznych. Będzie się można poddać badaniom EKG, mammografii czy densytometrii.

Warto sprawdzić znamiona na skórze, zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi, skontrolować ilość tkanki tłuszczowej, wysłuchać porad dietetyka oraz skonsultować się w zakresie opieki geriatrycznej. Do dyspozycji pozostawać będą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Punkty edukacyjne wystawią Wielkopolskie Centrum Onkologii i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz poczęstunku.

Konsultacje lekarskie oraz niektóre badania wykonywane podczas białej soboty wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek, 26 sierpnia br. pod nr tel.: 61 8418822 (pn. – pt. w godz. 9:00 – 13:00).

Użyte w artykule zdjęcia: Martin Brosy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz