POZnań

Czas na Termy!

Na otwarcie Term Maltańskich czekaliśmy z niecierpliwością od dawna. Poznań wreszcie będzie miał kompleks basenów, z których mieszkańcy będą mogli codziennie korzystać. Jest również szansa, że będą się tutaj odbywały wysokiej rangi zawody pływackie. Uroczysta inauguracja działalności Term odbędzie się w niedzielę, a pierwsi poznaniacy będą  mogli wskoczyć do wody w poniedziałek! Jego budowa trwała 29 miesięcy.

W ten pierwszy, wyjątkowy dzień funkcjonowania Term Maltańskich, do środka wejdą tylko nieliczni. Zaproszenia można było otrzymać w licznych konkursach bądź w CIM’imie. Zarówno szczęśliwym posiadaczom tych wejściówek jak i tym, którzy będą musieli poczekać do poniedziałku prezentujemy film, by pobudzić jeszcze bardziej chęć skorzystania z bogatej oferty Term.

Kompleks sportowo-rekreacyjny Termy Maltańskie to doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu, miejsce dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od zabieganej codzienności – mówią osoby, które znają każdy zakamarek Term – w tym całorocznym obiekcie skorzystać można nie tylko z profesjonalnie wyposażonych basenów sportowych, ale i z szeregu atrakcji aquaparku: w tropikalnej zieleni i dynamicznych barwach inspirowanych karaibskimi wyspami, można stawić czoła napierającym falom, doświadczyć emocji szybkiego i zakręconego zjazdu, ale i poddać się relaksacyjnemu działaniu ciepła i energii wodnego żywiołu.

Zadowoleni będą również miłośnicy saun, którzy będą mogli spędzać czas w Świecie Saun, który oferuje m.in. kilkanaście rodzajów saun i łaźni.

W solankowych basenach Term Maltańskich zostanie wykorzystana pochodząca z pobliskiego odwiertu woda termalna pobierana z głębokości ponad 1.300 metrów. Solanka o temperaturze prawie 40°C i niskiej mineralizacji doskonale nadaje się do celów rekreacyjnych i leczniczych – wyjaśniają pracownicy Term maltańskich – kąpiele w tego typu wodzie są zalecane w przewlekłych chorobach narządu ruchu i układu oddechowego, w okresie rekonwalescencji a także w celu zwiększenia odporności organizmu – dodają.

Warto dodać, iż zwiększone efekty lecznicze „maltańskiej solanki” uzyskać można poprzez połączenie kąpieli z odpowiednią gimnastyką czy zabiegi wykorzystujące siłę strumienia wody a także poprzez inhalację. Podłączenie źródła do obiektu planowane jest w przyszłym roku.

Termy Maltańskie otwarte będą codziennie od 9:00 do 23:00.

Ceny biletów normalnych:

od poniedziałku do piątku: 9:00 – 16:00

1 godzina – 17 zł, 2 godziny – 30 zł, 3 godziny – 34 zł, bilet całodzienny – 60 zł, naliczanie minutowe – 0,30 zł

od poniedziałku do piątku: 16:00 – 23:00

1 godzina – 19 zł, 2 godziny – 34 zł, 3 godziny – 38 zł, bilet całodzienny – 60 zł, naliczanie minutowe – 0,30 zł

Sobota, niedziela i święta

1 godzina – 20 zł, 2 godziny – 36 zł, 3 godziny – 40 zł, bilet całodzienny – 70 zł, naliczanie minutowe – 0,30 zł

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz