POZnań

Maraton – zmiany w komunikacji miejskiej, objazdy i śluzy

11. POZNAŃ MARATON - I OKRĄŻENIE  Foto: lepszyPOZNAN.pl/ag

11. POZNAŃ MARATON - I OKRĄŻENIE Foto: lepszyPOZNAN.pl/agPoznański maraton jest największą tego typu imprezą w Polsce. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników 5.929 biegaczy z 34 państw! Na liście startowej znalazło się aż 639 kobiet. O 10:00 przekonamy się ile z tych osób rzeczywiście dzisiaj pobiegnie.

Tegoroczna trasa różni się od tych z poprzednich lat. Biegacze nie pobiegną między innymi ulicą Estkowskiego. Pojawią się natomiast na Ratajach, przebiegną nad ulicą Krzywoustego, później miedzy innymi ulicami Piłsudskiego, Zamenhofa, Hetmańską, Dolną Wildą, Drogą Dębińską, Garbarami, Mostową i ulicą Piotrowo.

AUTOBUSY

Na swoją trasę nie wyjadą autobusy linii nr 52. Objazdami pojadą natomiast autobusy aż 16 linii. Ze zmianami muszą się liczyć pasażerowie autobusów 53, 55, 57, 62, 65, 66, 71, 74, 76, 81, 84, 90, 92, 96, A oraz 603 obsługiwanej przez Translub Luboń.

BIMBY

Trasy tramwajów nie zmienią się, ale w miejscach przecinania się linii z trasą maratonu przejazd możliwy będzie przez zorganizowane “śluzy”. Gdy pojawią się maratończycy bimby będą musiały poczekać aż przebiegną.

SAMOCHODY

Największe zmiany czekają osoby chcące jechać przez miasto samochodem. Znaki ostrzegające o wprowadzonych zmianach ustawione były już od kilku dni. Kierowcy będą musieli zwracać uwagę na znaki organizujące nieco inaczej ruch w Poznaniu. Na całej trasie będą również policjanci i strażnicy miejscy kierujący ruchem.

POGODA

Niedziela będzie pogodna, będzie dużo słońca. O godzinie 10:00 będzie około 4-5 stopni, około 11:00 będzie 7, a do 14:00 temperatura będzie rosnąć do około 10 stopni.

Poniżej przedstawiamy mapkę z trasą 12 Poznań Maratonu. Czerwonymi kołami zaznaczyliśmy “śluzy” umożliwiające przejazd samochodom i tramwajom.

12 Poznan Maraton - trasa i śluzy Foto: Marathon Poznan / lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz