K U L T U R A

Coraz więcej gwiazd gra w Poznaniu – w weekend Garou!

Garou  Foto: mat. prasowe

Garou Foto: mat. prasoweW niedzielę, 22 marca, w hali Arena, odbędzie się koncert nietuzinkowego piosenkarza i multiinstrumentalisty. Autor hitów takich jak “Gitan”, “Seul”, zagra w Polsce siedem koncertów, z czego jeden odbędzie się w Poznaniu!

Garou, a właściwie Pierre Garand, urodził się w kanadyjskim Sherbrooke w 1972 roku. Już jako młodzieniec uczył się gry na gitarze, fortepianie i trąbce. W 1997 roku na drodze artysty pojawił się autor libretto do Notre-Dame de Paris Luc Planondon – to właśnie on dał Garou niezapomnianą rolę Quasimodo w tym musicalu. Spektakl natychmiast stał się hitem, a o talencie odtwórcy roli szkaradnego dzwonnika zaczęły rozpisywać się nie tylko francuskie gazety.

Pod koniec 1999 roku Garou wystąpił na wielkim koncercie z okazji Nowego Millenium, gdzie poznał Celine Dion. Wokalistka, zachwycona jego talentem, zaproponowała mu współpracę, której efekty można było usłyszeć na debiutanckim krążku Garou “Seul” – wydanym w 2000 roku. W 2003 i 2006 roku artysta wydał kolejne dwa francuskojęzyczne albumy, “Reviens” oraz “Garou”. Sukces, jaki osiągnęły był porównywalny do debiutanckiego krążka. W 2008 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta nagrana w języku angielskim pod tytułem “Piece of My Soul”. Ostatni krążek Garou zatytułowany “Au milieu de ma vie” wydany został w listopadzie 2013 roku.

[wp-jw-player src=”http://c.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2015/03/garoo720.flv”]

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz