Centrum Śródka

Ciemności w centrum Poznania – poważna awaria

Widok na ulicę Piaskową  Foto: Tomasz

Widok na ulicę Piaskową Foto: TomaszOkoło 22:00 zgasły światła w centrum Poznania. Prądu nie ma miedzy innymi na Starym Rynku, Placu Wolności, Garbarach i na Śródce. Prądu nie mają również mieszkańcy bloków PTBS przy ulicy Szyperskiej.

Winna jest prawdopodobnie awaria transformatora zlokalizowanego na Garbarach. Pogotowie energetyczne dość szybko pojawiło się na miejscu i przystąpiło do usuwania przyczyny ciemności.

Mamy nadzieję, że awarie uda się szybko usunąć – powiedziała nam Ewa Katulska z ENEI około godziny  22:15 – być może prąd wróci za 10, 15 minut – dodała. Podawany wstępnie czas usunięcia awarii był zbyt optymistyczny, choć początkowo wydawał się prawdopodobny. Przystępując do naprawy uszkodzeń trudno wszystko przewidzieć, zwłaszcza, że z prądem nie ma żartów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo pracujących osób.

Inny pracownik tej firmy w nieoficjalnej rozmowie przyznał, że czas ten może być dłuższy. Wszystko zależy od tego, co ekipa zastanie na miejscu – dodał.

Około godziny 23:30 prądu zabrakło również miedzy innymi w CK ZAMEK w tym także w Dublinerze w którym trwał właśnie koncert grupy Lans Vegas. Zgasły także latarnie na placu Mickiewicza, na Fredry i na Alei Niepodległości od placu w kierunku Solnej.

Awaria udało się usunąć dopiero w nocy. Prąd zaczął pojawiać się sukcesywnie na kolejnych ulicach od około 1:00.

/

Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na maila news@lepszyPOZNAN.pl – dziękujemy!

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz