Piątkowo

Chciał okraść staruszkę udając policjanta

Poszukiwania Ewy Tylman w centrum Poznania / policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Starsza poznanianka mogła stracić niemal 30.000 złotych. Tyle właśnie chciała przekazać mężczyźnie, który oszukał ją podając się za policjanta. Na szczęście przeszkodzili mu prawdziwi mundurowi patrolujący osiedle.

Wszystko działo się na os. Batorego w Poznaniu. Patrolujący ten fyrtel policjanci zwrócili w pewnym momencie na dziwnie zachowującego się mężczyznę.

Zobaczyli, jak mężczyzna podnosi z trawnika paczkę i odchodzi szybkim tempem z miejsca zdarzenia – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji.

Szybko okazało się, że tak jak podejrzewali, był to przestępca działający metodą na policjanta. Wszystko wskazywało na to, że oszukana chwilę wcześniej osoba wyrzuciła przez okno, zgodnie z poleceniami oszusta, wartościowe przedmioty. W oknie rzeczywiście policjanci zauważyli starszą kobietę.

Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie torebkę z zawartością blisko 30.000 złotych – dodaje Marta Mróz – jak się okazało, chwilę wcześniej zadzwonił on do starszej pani i podając się za funkcjonariusza Policji oszukał kobietę.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz