Sport

Celebryci na starcie poznańskiego maratonu

Iwona Guzowska na trasie 13. Poznań Maraton  Foto: materiały prasowe

Bieganie jest już od jakiegoś czasu na tyle popularne, modne i medialne, że coraz częściej na trasach biegów – szczególnie tych największych – można spotkać osoby znane z łamów gazet i telewizyjnych ekranów. Nie ma się, ostatecznie, co dziwić, bo bieganie to sama przyjemność!

Iwona Guzowska na trasie 13. Poznań Maraton Foto: materiały prasoweNa tegorocznym 14. Poznań Maratonie również nie zabraknie biegających VIP-ów.

Iwona Guzowska czterokrotnie zdobyła Puchar Świata kick-boxingu, dwukrotnie została posłanką na Sejm RP i w tym roku drugi raz wystartuje w poznańskim Maratonie. W zeszłym roku dobiegła na metę z czasem 03:37:12 i wygląda na to, że Poznań Maraton przypadł pani poseł do gustu, bo w tym roku ma zamiar pobić ubiegłoroczny wynik.

Dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z Iwoną Guzowską nie w ringu, ale właśnie na trasie poznańskiego biegu, albo po prostu dobrym biegowym zwyczajem przybić piątkę z koleżanką-biegaczką, informujemy, że będzie biegła z numerem 7.

Adam Korol wcale nie ustępuje Iwonie Guzowskiej. Mistrz olimpijski z Pekinu, mistrz Europy i czterokrotny mistrz świata, słowem – duma polskiego wioślarstwa. Sportowiec początkowo zastanawiał się, czy wystartować w Poznaniu czy w Warszawie. „Padło na Poznań gdyż do tego miasta mam większy sentyment i dużo dużo niezapomnianych wspomnień. Tu zaczynałem starty jako młodzik, później jako junior i senior. Tu na torze Malta zdobyłem tytuł Mistrza Świata, pobiłem rekord świata, wygrałem zawody pucharu świata. Tak więc miejsce to jest mi szczególnie bliskie.
Bardzo ważna dla mnie była opinia o perfekcyjnej organizacji i najlepszych kibicach w Polsce ” – mówi Adam Korol
.

To będzie maratoński debiut wioślarza, który pobiegnie z numerem 4.

Tradycyjnie do biegu stanie, także Ryszard Grobelny, Prezydent Poznania. Mimo niedawnego startu w triathlonie, Grobelny nie odpuścił treningów i pobiegnie w maratonie z numerem pierwszym.

Jak lansować się dzięki bieganiu pokazała aktorka Kasia Bujakiewicz od dawna biegająca Poznań

Jak zapewnia Monika Prendke z biura maratonu biegających cele brytów będzie więcej ale niektórzy wolą mierzyć się z maratońskim wyzwaniem bez rozgłosu i w skupieniu.

14. Poznań Maraton pobiegnie ulicami stolicy Wielkopolski w niedzielę 13 października.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz