Lech przegrał we Wrocławiu

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0 - 14.09.2013 r.  Foto: X-News

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0 - 14.09.2013 r. Foto: X-NewsZdania są podzielone do co tego jak Lechici zagrali dzisiejsze spotkanie. Jedni mówią że zabrakło tylko wykończenia, a inni twierdzą kategorycznie że zespół się stacza. Fakt jest faktem Kolejorz zamiast gonić czołówkę oddala się od niej w zastraszającym tempie. Dzisiejszy mecz 7. kolejki Ekstraklasy Lech przegrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław, bramki dla gospodarzy w pierwszej połowie strzelali Tomasz Hołota i Marco Paixao..

Już w pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po strzałach Hołoty i Paixao, oba gole padły po fatalnych w skutkach błędach odpowiednio Henriqueza i Kędziory. W przerwie Mariusz Rumak zdecydował jedynie by zamienić stronami Claasena i Lovrencsicsa. Dało to trochę przyspieszenia w  grze Lecha. W 48. minucie Węgier strzałem wewnętrzną częścią stopy sprawił spore problemy Gikiewiczowi. 2 minuty później ten sam zawodnik świetnie podawał do Ślusarskiego, który jednak próbując strzelać prawą nogą z woleja fatalnie skiksował mając przed tylko bramkarza Śląska. W 56. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Claasen, jednak lewą nogą uderzył minimalnie obok słupka. W 70. minucie reprezentant RPA podał do Ślusarskiego, który znowu zmarnował sytuację sam na sam strzelając ponad bramką. Sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Śląska nie wykorzystał również w 77. minucie Pawłowski.