Sport

Kolejorz czeka na talenty

6. kolejka T-Mobile Extraklasy - Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz - kibice na meczu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

6. kolejka T-Mobile Extraklasy - Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz - kibice na meczu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterMłodzi piłkarze, którzy myślą o tym by zagrać kiedyś w Kolejorzu będą być może mogli zrealizować swoje marzenia. Już po raz piąty odbędzie się Lech Talent’s Day, który ma pomóc znaleźć największe piłkarskie talenty. Na testy Klub zaprasza są chłopcy w wieku od 6 do 9 lat. W niedzielę natomiast odbędzie się dodatkowo Poznański Piknik Rodzinny na zakończenie lata.

Każdy chłopiec uczestniczący w testach otrzyma darmowy bilet na mecz 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań – Widzew Łódź – zachęcają organizatorzy – rodzice i opiekunowie młodych piłkarzy w czasie trwania testów będą mogli wziąć udział w wycieczce po INEA Stadionie, a do jeszcze większego zaangażowania na boisku chłopców zagrzewać będą klubowe maskotki, koziołki Ejber i Gzub.

Kolejne atrakcje czekają wszystkich, którzy zjawią się przy Stadionie Miejskim w niedzielę. Tego dnia Lech Talent’s Day będzie imprezą towarzyszącą Poznańskiemu Piknikowi Rodzinnemu na zakończenie lata. Będą popularne wśród najmłodszych dmuchane zamki, konkursy, warsztaty i pokazy różnorodnych dyscyplin sportowych, czy gra w gigantyczne piłkarzyki.

Nieco starsi będą mogli między innymi zmierzyć się w turnieju siatkówki plażowej. Będą także pokazy streetballa w rytm muzyki oraz Ultimate Frisbee, po których każdy będzie mógł sam spróbować swoich sił w tych dyscyplinach.

Dzieci i młodzież mogą zainteresować warsztaty taekowondo i samoobrony, a później razem z rodzicami będą mogli poznać podstawy pierwszej pomocy od ratowników medycznych – dodają organizatorzy.

Pod stadion przyjadą też między innymi pojazdy wojskowe. Będzie można je nie tylko dokładnie obejrzeć, ale przede wszystkim w nich zasiąść i poznać ich wnętrza.

Na Poznański Piknik Rodzinny na zakończenie lata zapraszamy w niedzielę (22.09) od godziny 12:00 do 17:00.

Lech Talent’s Day dla chłopców z roczników 2004-2007 rozpocznie się na boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią w sobotę 21 września o 10:00 i podzielony będzie na cztery tury zależne od wieku uczestników. W czasie testów dzieci oceniane będą pod kątem sprawności ogólnej, a także podstawowych umiejętności piłkarskich – wyjaśniają prowadzący nabór – na zajęcia należy przynieść ze sobą strój i obuwie sportowe.

Sobota, 21 września

10:00 – 12:30 – rocznik 2005 (trener Amilcar Carvalho)
13:00 – 15:30 – rocznik 2004 (trener Szymon Nabzdyk)

Niedziela, 22 września

10:00 – 12:30 – rocznik 2007 (trener Łukasz Chęcina)
13:00 – 15:30 – rocznik 2006 (trener Roger Ratajczak).

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz