Brązowy medal poznańskich waterpolistów

Box Logistics Waterpolo Poznań - WTS Polonia Bytom - 21.05.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Zakończył się sezon Ekstraklasy Piłki Wodnej. Box Logistics Waterpolo Poznań po zwycięstwie drużyny z Warszawy w Łodzi kończy sezon z brązowym medalem.

W sobotę wygrana poznaniaków nad ŁUKOSZ WTS Polonią Bytom otworzyła drogę do medalu. Zakończony przed 16:00 mecz i zaplanowany mecz w Łodzi dawał poznaniakom srebro albo brąz. Spełnił się ten drugi scenariusz i po pięciu latach medal wraca do Poznania.

W sobotę zagramy najważniejszy mecz w sezonie 2021/22. Wygrany spotkania zakończy rozgrywki z medalem srebrnym lub brązowym. Przegrany natomiast zajmie 4 miejsce. Czeka Nas ciężkie spotkanie, ale jesteśmy dobrej myśli. Damy z siebie 130%. Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu w tym piłki wodnej na trybuny. Pomoc kibiców będzie nieoceniona! Wstęp na mecz jest bezpłatny. – mówi przed meczem prezes i zawodnik klubu Tomasz Różycki

W ostatniej kolejce piłkarze wodni ze stolicy wielkopolski podejmowali u siebie drużynę Łukosz WTS Polonii Bytom. Było to niezwykle ważne starcie, ponieważ przed ostatnią kolejką drużyny te zajmowały odpowiednio 4. oraz 3. miejsce w tabeli, a dzieliła je różnica dwóch punktów. Oznaczało to, że zwycięzca spotkania zakończy sezon na podium.

Spotkanie rozpoczęło się od dwubramkowego prowadzenia poznaniaków, jednak drużyna z Bytomia szybko pokazała, że nie odda tego meczu bez walki. Na koniec pierwszej kwarty na tablicy wyników widniał wynik 2:3. Pod koniec drugiej kwarty kibice zgromadzeni licznie na Termach Maltańskich byli świadkami dosyć niecodziennej sytuacji, a mianowice bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył strzałem przez całe boisko, równo z syreną kończącą pierwszą połowę spotkania, bramkarz Paweł Handze. Drużyna gości utrzymywała niewielkie prowadzenie aż do ostatniej kwarty. W 4. części gry poznaniacy niesieni dopingiem kibiców najpierw dwukrotnie doprowadzili do wyrównania, a następnie na nieco 36 sekund przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie, po raz pierwszy od kwarty otwierającej spotkanie. Tego prowadzenia już nie oddali, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Igor Piecuch. Równo z końcową syreną wynik spotkania na 8:6 ustalił jeszcze grający prezes klubu – Tomasz Różycki.

Zdobycie brązowego medalu, to dla Box Logistics Waterpolo Poznań 6 medal Mistrzostw Polski seniorów w historii klubu.

Udział w rozgrywkach Ekstraklasy był możliwy dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań, Planeta Sportu i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak