K U L T U R A

Bloki filmowe – bloki na Piątkowie

Bloki Animacji - warsztaty na Piątkowie  Foto: materiały informacyjne / Animator

Festiwal filmów animowanych Animator to nie tylko ruchome obrazy wielkich reżyserów, to także wyjątkowe amatorskie produkcje integrujące kinomanów i mieszkańców Piątkowa.

Bloki Animacji - warsztaty na PiątkowieAnimator razem z Estradą Poznańską przygotował nowy kilkumiesięczny projekt edukacyjno-kulturalny „Bloki Animacji”, w skład którego wchodzą warsztaty, wystawa i kino plenerowe.

Przez 4 miesiące od kwietnia do lipca uczestnicy spotykać się będą na warsztatach filmowych oraz terenowych z artystami, badaczami, filmowcami po to by lepiej poznać Piątkowo, sąsiadów, mieszkańców, ciekawe miejsca i okoliczną przyrodę – informuje Sylwia Czubała, organizatorka Bloku Animacji

Od czerwca mieszkańcy będą spotykać się także na pokazach filmowych w kinie plenerowym na osiedlu Chrobrego. Projekt zostanie podsumowany wystawą i pokazem filmów zrealizowanych przez uczestników.

Udział w warsztatach jest darmowy, zapraszamy osoby powyżej 10. roku życia (dzieci, dorosłych, seniorów). Każdy będzie mógł poznać tajniki przygotowywania rozmaitych filmów a także poznać historię Piątkowa i spędzić czas na ciekawych i twórczych działaniach.

Najbliższe spotkanie – Mapy Piątkowa / Warsztaty XEROGRAFICZNE odbędą się w sobotę 23 kwietnia o godzinie 11:30. Spotkanie przed Szkołą Podstawową nr 17 na Osiedlu Bolesława Chrobrego 105

Organizatorzy proszą o przyniesienie zdjęć i materiałów archiwalnych związane z Piątkowem, a w szczególności z os. Chrobrego. Posłużą do stworzenia kieszonkowych map osiedla.

W naszych działaniach wykorzystamy m.in.: kserokopiarkę, kolaż oraz technikę kalkomanii. W efekcie zajęć powstaną mapy os. Chrobrego, jakich nie znajdziecie w punktach informacji turystycznych – będą miksem nie tylko tradycyjnych oznakowań, ale także stworzonych przez uczestników symboli, obrazów i zdjęć – mówi Sylwia Czubała.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz