K U L T U R A

Historia Polski bez cenzury wg Drewniaka

Wojtek Drewniak  Foto: youtube

Wojtek Drewniak - Historia bez cenzuryWojciech Drewniak to autor vloga na Youtube o nazwie “Historia bez cenzury”, którego śledzi już ponad 300 tysięcy subskrybentów. Z okazji wydania książki o tym samym tytule, autor będzie opowiadać o faktach historycznych, których próżno szukać w szkolnych podręcznikach.

„Lekcje historii w szkole to problematyczna sprawa. Podręczniki są nieciekawe, a nauczyciel ogranicza lekcję do wykazu dat, nazwisk i hasłowego podania wydarzeń” – twierdzi autor, który postanowił zaprezentować historię w zupełnie innej, zaskakująco ciekawej odsłonie.

Wojciech Drewniak uważa, że daty potrafią „zabić” nauczanie historii, dlatego w książce skupia się na najciekawszych wątkach oraz przyczynach i konsekwencjach wydarzeń. Z właściwym sobie humorem, ciętym językiem i charyzmą rzetelnie opisuje najważniejsze wydarzenia historii Polski. W książce, napisanej przecież bez cenzury, ostrzega, że: „zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować.”

Według Drewniaka – zabójstwa, polityka i seks miały większy wpływ na dzieje niż niejedna bitwa. Spotkanie z youtuberem, który obala mit nudnej historii, odbędzie się 21 kwietnia w poznańskim salonie Empik przy Placu Wolności o godz. 18:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz