K U L T U R A

Wielki jazz w Strzeszynku. Enter.

Enter Music Festival  Foto: Jakub Wittchen / materiały organizatora

Trzy kwartety, orkiestra i dwa specjalne tria Leszka Możdżera, składają się na program VI edycji Enter Enea Festival, który odbędzie się w Poznaniu, w dniach 24-25 maja. Dzień wcześniej, instalacja Candy Sticks Maurycego Gomulickiego dołączy do plenerowej kolekcji Visual Parku nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Leszek Możdżer - Enter Enea FestivalNa scenie usłyszymy zarówno klasyczne jazzowe granie jakim charakteryzuje się Jakub Płużek Quartet, jak wirtuozerski koncert radio.string.quartet. Sceniczny rozmach i charyzmę w rozbudowanym, muzycznym składzie zaprezentuje liczna i międzynarodowa Nikola Kołodziejczyk Orchestra.

Do etnicznych korzeni muzyki środka odnosić się będą koncerty Zohar Fresco Quartet i nowego tria Leszka Możdżera, w którym zobaczymy go z Dieterem Ilgiem i Ericiem Allenem. Wyjątkowym doświadczeniem będzie też koncert Leszka Możdżera z Ivą Bittową i Oskarem Törökiem, którzy spotkają się po latach w Poznaniu. Obydwa tria pod egidą Leszka Możdżera są przygotowane specjalnie na Enter Festival.

Sześcioletnia historia festiwalu założonego przez Jerzego Gumnego w ramach działań Fundacji „Europejskie Forum Sztuki” pozwoliła nie tylko na przywiązanie wiernej publiczności, oraz zyskanie rozpoznawalności w muzycznym świecie, ale też na zdobycie zaufania partnerów.

O jakości festiwalu przygotowywanego przez Leszka Możdżera świadczą głosy uczestników wydarzenia. Pierwsza pula biletów na tegoroczną, VI edycję, rozeszła się w zaledwie trzy godziny, choć nie był jeszcze znany żaden z elementów tegorocznego programu.

Program:

23 maja, godz.19 – Maurycy Gomulicki – Candy Sticks – realizacja na terenie Visual Park – Nightflight to Venus – wystawa, ABC Gallery
24 maja,  godz.19 – Jakub Płużek Quartet – Leszek Możdżer/ Dieter Ilg/ Eric Allen – Zohar Fresco Quartet
25 maja, godz.19 – Nikola Kołodziejczyk Orchestra – Leszek Możdżer/Iva Bittova/Oskar Török – radio.string.quartet

Enter Music Festival 2013 w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz