BizNews

Biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem

Biznes   Foto: David GALLARD - Fotolia

Teoria, którą zdobywa się podczas studiów nie zawsze sprawdza się w praktyce we własnym biznesie. O własnych doświadczeniach opowiadać będą w ramach projektu Mentorzy Biznesu przedstawiciele firm, które odniosły sukces.

Droga do sukcesu rzadko jest usłana różami, dlatego doświadczenia tych, którym się udało go osiągnąć mogą okazać się bezcenną lekcją – wyjaśnia Agnieszka Pasternacka, z v5group, organizatora projektu – spotkania z mentorami biznesu są niezwykle inspirujące i motywujące, pozwalają spojrzeć na swoją przyszłość z zupełnie innej perspektywy, a to może okazać się niezwykle pomocne na ścieżce zawodowej kariery.

Otwarte wykłady dla studentów poprowadzą przedstawiciele kadry zarządzającej pięciu firm. podczas spotkań przedstawiają oni własne case study, pokazujące jak udało im się osiągnąć sukces w biznesie i jak radzili sobie z wyzwaniami i problemami.

Swoje doświadczenia zaprezentują firmy Grant Thornton, Schur Flexible Poland, Solar, TPA Horwath oraz Volkswagen Poznań.

Dla przykładu, Marek Pawlak, prezes firmy Schur Flexible Poland poprowadzi wykład Zmiana kulturowa – od firmy rodzinnej do korporacji, a dr Heiko Gierhardt z firmy Volkswagen Poznań opowie o wyzwaniach jakie czekają firmę w związku z otwarciem nowej fabryki we Wrześni – dodaje Agnieszka Pasternacka.

Spotkania odbywać się będą na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Ekonomicznym, a pierwsze wykłady odbędą się w środę 11 maja.

Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, środa 11 maja: 12:00 – VW, 14:00 – VW

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Budynek Główny A, poniedziałek 16 maja: 10:00 – Grant Thornton

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Budynek Główny A, wtorek 17 maja: 10:00 – VW, 12:00 – Schur Flexible Poland

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Budynek Główny A, środa 18 maja: 13:30 – Solar

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Budynek Główny A, czwartek 19 maja: 11:00 – TPA Horwath

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Budynek Główny A, piątek 20 maja: 11:00 – VW

Biznes - student

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz