POZnań

Bimby wracają na pętlę Piątkowska

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Tramwaje linii 11 będą dojeżdżać na pętlę Piątkowska od początku września. Kończą się tutaj prace remontowe torowiska.

Poznański Zarząd Transportu Miejskiego przekonuje, że konsekwentne, stałe podnoszenie jakości infrastruktury torowo-sieciowej poprawia bezpieczeństwo, komfort jazdy pasażerów, ale także prędkość przejazdów i niezawodność komunikacji. Od wielu lat właśnie podczas wakacji, gdy mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej, prowadzone są remonty.

Zakończyły się już prace na pętli Zawady oraz na węźle Most Dworcowy. Jadąc do centrum możemy korzystać także z odnowionego przystanku tramwajowego Poznańska. Pisaliśmy już także o trwającej budowie przystanku wiedeńskiego na Głogowskiej. Natomiast na pętli Piątkowska po zakończeniu prac rozbiórkowych i przygotowawczych trwa montaż nowego torowiska.

Choć pętla pozostaje zamknięta, do przystanku Os. Winiary dojeżdżają dwukierunkowe tramwaje linii nr 11 i 99 – informuje Bartosz Trzebiatowski z poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego – jest to możliwe dzięki zastosowaniu tzw. końcówki czołowej, gdzie tramwaje dojeżdżają do przystanku Os. Winiary, a następnie, za przystankiem, przejeżdżają na tor prowadzący w kierunku centrum.

Zanim jednak bimby wrócą na wyremontowaną pętlę muszą zostać zdemontowane przy przystanku Os. Winiary rozjazdów i przywrócenie pierwotnego układu torowiska. To wymusi wstrzymanie ruchu tramwajowego od poniedziałku 30 sierpnia do wtorku 31 sierpnia.

Tramwaje linii nr 11 będą kursować do pętli Połabska, a linia nr 99 zostanie zawieszona – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski.

Na trasie Piątkowska – most Teatralny uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj nr T11.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz