Aglomeracja

Otwarty urząd pracy

Sala konferencyjna  Foto: sxc

Wielkopolska nadal może się pochwalić najniższym w Polsce bezrobociem. Bez pracy jest w tej chwili około 72.000 osób. To właśnie do nich, a także wszystkich zainteresowanych programami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje w najbliższą sobotę Drzwi Otwarte.

W Poznaniu swoją wiedzą z przybyłymi podzielą się przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Bernadeta Ignasiak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy – może ona być przydatna dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

Tego dnia będzie można skorzystać z konsultacji doradców zawodowych, którzy powiedzą między innymi o dokumentach aplikacyjnych, CV i listów motywacyjnych, doradzą jak zachować się i co mówić podczas rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami, ale doradzą też w jaki sposób poszukiwać pracy i planować ścieżki kariery zawodowej.

Otrzymamy również informacje o zagranicznych ofertach pracy EURES, możliwościach transferu zasiłku dla bezrobotnych w ramach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także o warunkach życia i pracy w tych krajach.

Podczas spotkania będziemy mieli także okazję poznać sytuację na wielkopolskim rynku pracy czy otrzymać porady nt. możliwości wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz siedziby w Poznaniu także oddziały zamiejscowe WUP w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile przygotowują specjalną ofertę dla odwiedzających. Przez kilka godzin czynne będą też powiatowe urzędy pracy w Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Słupcy, Lesznie, Obornikach, Śremie, Turku i Wolsztynie.

Drzwi Otwarte w Wojewódzkim Urzędzie Pracy odbędą się w Poznaniu przy ul. Szyperskiej 14 w sobotę 20 maja od 10:30 do 12:30.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz