Sport

Bieganie to mało! Czas na rowery!

Enea Poznań Triathlon - dystans długi  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zbliża się kolejny etap biegowych zmagań poznaniaków. Tym razem uczestnicy zawodów na poznańskiej Cytadeli przetestują swoją formę zarówno podczas biegu, jak i jazdy rowerem. Okazję do wzięcia udziału w duathlonie będą mieć również najmłodsi pasjonaci sportu. Zapisy tylko do 15 marca.

Enea Poznań Triathlon - dystans długi Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterZawody rozpoczną się w niedzielę, 22 marca, o godzinie 11:00 w pobliżu Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami w parku Cytadela. Zawodnicy CrossDuathlonu rozpoczną rywalizację od pokonania 4km trasy biegowej, następnie zmierzą się z 12km trasą rowerową, a udział zakończą 2km biegiem.

– Wcześniej spotykaliśmy się na poznańskiej Cytadeli na imprezach typowo biegowych, tym razem przechodzimy do zawodów, które są bliższe triathlonowi. CrossDuathlon to bardzo dobra forma przygotowań do sezonu triathlonowego, ale nie tylko – mówi Wojciech Kruczyński, organizator wydarzenia – Chcemy pokazać mieszkańcom Poznania i okolic, że duathlon to ciekawa propozycja na aktywny weekend w mieście. Jazda na rowerze czy bieganie to sport, który jest w stanie uprawiać niemal każdy, a my udowadniamy, że połączenie tych dyscyplin to naprawdę coś ciekawego – dodaje Kruczyński.

Podczas ENEA Tri Tour CrossDuathlon okazję do sprawdzenia się w duathlonie wśród rówieśników będą mieli najmłodsi zawodnicy. W pierwszej kategorii wiekowej (3-6 lat) dzieci rozpoczną od pokonania 200m trasy biegowej, następnie przejadą 500m trasy rowerowej, a zakończą 100m biegiem. Starsza grupa (7-9 lat) pokona dystanse dwukrotnie dłuższe (odpowiednio 400m – 1000m – 200m).

Zapisy na Tri Tour CrossDuathlon trwają do niedzieli 15 marca, do tego czasu obowiązuje też atrakcyjna opłata startowa, która dla dorosłych wynosi 19zł, a dla dzieci 9zł. Liczba miejsc jest ograniczona (200 osób), więc znając frekwencję z poprzednich imprez Road to ENEA Challenge Poznań lepiej nie zwlekać z zapisami.

Bieganie Cytadela (8) Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz