BizNews Sport

Biegają i pomagają!

Business Run  Foto:

Już w niedzielę ulicami centrum miasta przebiegną w szczytnym celu przedstawiciele poznańskich firm oraz instytucji. Po raz pierwszy w Poznaniu odbędzie się Poznań Business Run, którego uczestnicy wesprą Fundację Jasia Meli – Poza Horyzonty. Na udział w sztafecie zdecydowało się aż 360 pięcioosobowych zespołów.

Business RunBieg będzie składał się z pięciu okrążeń – każdy uczestnik zespołu ma za zadanie przebiec jedno liczące 3,8 km. Trasa sztafety wiedzie w rejonie Centrum Poznania, a start i meta będą znajdowały się na Placu Wolności. Finałem imprezy ma być atrakcyjny rodzinny piknik, przeznaczony dla biegaczy i mieszkańców miasta.

Jednak sport to nie wszystko – nadrzędnym celem akcji jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli – Poza Horyzonty, Tomaszowi Nowickiemu z podpoznańskiego Swarzędza oraz Robertowi Cieślińskiemu, którzy pilnie potrzebują funduszy na nową, kosztowną protezę nogi. Wsparcie uczestników Poznań Business Run umożliwi im sprawne poruszanie się, kontynuowanie pracy zawodowej i utrzymanie rodziny.

Poznań Business Run jest częścią większej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się również w Katowicach i Krakowie. Łącznie w trzech miastach aż 4600 biegaczy wystartuje o tej samej porze, by pomóc pięciu podopiecznym naszej Fundacji.

To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przyłączą się kolejne miasta i będziemy mogli innym, którzy również chcą realizować swoje pasje” – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

W poznańskim biegu udział weźmie 1800 osób, które zarejestrowały się za pomocą strony www.poznanbusinessrun.pl – limit miejsc został osiągnięty już na 45 dni przed startem! Mimo oficjalnego zakończenia zapisów każdy nadal może pomóc. Na stronie internetowej została uruchomiona akcja dobrowolnej zbiórki dodatkowych środków – za pośrednictwem wybranej drużyny każdy może wpłacić pieniądze, które trafią bezpośrednio na konto Fundacji.

Poznań Business Run jest imprezą zorganizowaną w ramach współpracy przedsiębiorczości prywatnej wspartej prywatnym kapitałem z sektorem publicznym. Bieg dedykowany jest dla wszystkich firm, jednostek administracji publicznej i samorządowej oraz uczelni z Poznania oraz okolic i będzie doskonałą okazją do integracji regionalnego środowiska biznesowego.

W niedzielę w związku z biegiem  w godzinach 10.00 – 16.00 występować będą utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie trasy. Na kilku śródmiejskich skrzyżowaniach z liniami tramwajowymi występować będzie chwilowe wstrzymania ruchu bimb.

Poznan Business Run

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz