Aglomeracja

Bieg Wings For Life i utrudnienia na drogach

Wings for Life  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niedziela upłynie w Poznaniu i jego najbliższej okolicy pod znakiem kolejnej edycji biegu Wings for Life World Run. W poznańskim biegu uczestniczyć będzie 8.000 osób. Wiązać się to będzie ze zmianami w organizacji ruchu.

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca samochodem pościgowym, goni zawodników – podkreślają organizatorzy – odbywa się on w 12 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie, dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej uciekać przed goniącą ich metą.

Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel.

Biegacze w Poznaniu wystartują z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich w niedzielę 6 maja o godzinie 13:00. Samochód pościgowy wyruszy na trasę pół godziny później i będzie jechać ze stałą prędkością. Całość zakończy się około 18:00.

W związku z biegiem czasowo zostanie wstrzymany ruch kołowy na ulicach Poznania i okolic. Zamknięcia te rozpoczną się około 12:00, a zakończą na terenie miasta ok. 14:30.

Ulice w Poznaniu, po których przemieszcza się bieg to: Śniadeckich-Grunwaldzka-Bukowska-Rondo Kaponiera-Św.Marcin-Al.Niepodległości-Solna-Małe Garbary-Estkowskiego-Wyszyńskiego-Rondo Śródka-Podwale-Hlonda-Główna-Gnieźnieńska do skrzyżowania z drogą 92 (ul. Bałtycka).

Poza miastem utrudnienia w ruchu rozpoczną się około 12:00 a zakończą około 17:00. Bieg będzie przebiegał przez miejscowości: Bogucin-Janikowo-Kobylnica-Wierzonka-Karłowice-Tuczno-Wronczyn-Krześlice-Pomarzanki-Sroczyn-Węgorzewo-Kiszkowo-Ujazd-Sławno-Komorowo-Siemianowo-Dziekanowice-Lednogóra-Kocanowo-Pobiedziska-Promno-Biskupice-Bugaj.

By umożliwić przejazd samochodów zorganizowano na trasie tzw. śluzy w poprzek trasy biegu. W Poznaniu znajdziemy je na skrzyżowaniach ul. Bukowska – Roosevelta, rondzie Kaponiera, Al. Niepodległości – Św. Marcin, Al. Niepodległości – Libelta, Al. Niepodległości – Solna, Garbary – Małe Garbary – Wyszyńskiego, Podwale – Bydgoska – Św Wincentego, Abpa Hlonda – Zawady, Abpa Hlonda – Główna, Główna – Krańcowa – Gnieźnieńska, a także Gnieźnieńska – Bałtycka.

Na terenie powiatu:

– Poznańska-Dąbrówki (m. Kobylnica)
– Kobylnicka-Dąbrówki-Sosnowa (m. Jerzykowo/Biskupice)
– Kobylnicka-Okrężna-Mieszka I (m. Jerzykowo/Biskupice)
– Fabryczna-Promno Stacja (m. Promno)
– Fabryczna – Gajowa (m. Pobiedziska-Letnisko)
– Fabryczna – Odnowiciela – Goślińska (m. Pobiedziska)
– Fabryczna – Kiszkowska (m. Pobiedziska)
– Fabryczna – Gnieźnieńska-Główna (m. Pobiedziska)
– Skrzyżowanie w m. Lednogórze (DW 194 droga na Lednogórę)
– Skrzyżowanie DW 197 z drogą Kamionki-Imiołki
– Kiszkowska z drogą Łagiewniki-Podarzewo
– Wronczyńska – Fiołkowa (m. Tuczno)
– Wronczyńska- Leśna (m. Tuczno)

Wings For Life World Run – Poznań 07.05.2017 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz