Głuszyna Nowe Miasto POZnań

Biała Sobota na Głuszynie

Stop udarom - pomiar ciśnienia lekarz  Foto: www.stopudarom.pl / fb

Konsultacje ze specjalistami, porady dotyczące rehabilitacji po przejściu Covid-19, pokazy ćwiczeń i jogi, porady lekarskie – to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki, którzy wezmą udział w najbliższej Białej Sobocie. Wydarzenie organizowane jest 7 sierpnia na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Sypniewo.

Białe Soboty na Rodzinnych Ogrodach Działkowych to wspólne przedsięwzięcie Miasta oraz stowarzyszenia działkowców – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – W trakcie każdej z nich mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Bardzo się cieszę, że w tym dniu z oferty korzystają zarówno działkowcy jak i poznaniacy, którzy mieszkają w pobliżu. Serdecznie zapraszam na najbliższą Białą Sobotę –  mam nadzieję, że to wydarzenie zachęci wszystkich do regularnych badań.

Białe Soboty to wydarzenia prozdrowotne zorganizowane w ramach Poznańskich Dni Zdrowia. Na terenie ogródków działkowych odbywają się od  2019 roku i cieszą się dużym zainteresowaniem. W ostatniej z nich, która odbyła się 24 lipca, wzięło udział prawie 260 osób. Najbliższa okazja, by znów się przebadać, będzie 7 sierpnia, na ROD Sypniewo, przy ul. Sypniewo 41, Poznań Głuszyna, w godz. 12 – 16. 

W trakcie Białej Soboty będzie można skorzystać m.in. z badań takich jak: testy płytkowe na Covid-19 (na podstawie wymazu z nosogardzieli), pomiar saturacji, BMI, ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi, a także z masażu leczniczego, zabiegu przeciwbólowego światłem spolaryzowanym (Bioptron), porad i instruktaży specjalistów z różnych dziedzin medycyny oraz z zakresu edukacji prozdrowotnej, w tym dotyczącej nowotworów skóry. 

Uczestnicy będą mieli też możliwość złożenia wniosku o Kartę Dużej Rodziny i Kartę Seniora, a także uzyskania informacji dotyczących zadań realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych. Szczegółowy program wydarzenia podany jest w załączniku. 

Realizatorami wydarzenia są dwie organizacje pozarządowe, którym Miasto przekazało dotacje na jego organizację i przeprowadzenie.

Dojazd komunikacją miejską do ROD Sypniewo: autobusem nr 158 (z przystanku Starołęka do przystanku Sypniewo). Rodzinne Ogrody Działkowe znajdują się ok. 500 m od przystanku Sypniewo. 

Użyte w artykule zdjęcia: www.stopudarom.pl / fb

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz