POZnań Rataje Starołęka

Poważny wypadek na Starołęce

Zderzenie tramwajów na Starołęce (5.08.2021)  Foto: fb / Jacek Jaśkowiak

Kilkanaście osób zostało rannych w zderzeniu dwóch tramwajów na rondzie Starołęka. Jeden z maszynistów został zakleszczony w kabinie.

Poszkodowanych jest 31 osób – informuje poznańskie policja – są to osoby ciężko i lekko ranne, wszystkim udzielana jest pomoc.

Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Poznaniu i na terenie powiatu poznańskiego. Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tego groźnego wypadku doszło kilka minut przed 12:00.

Na miejscu pracują służby ratownicze. Z utrudnieniami muszą się także liczyć kierowcy jadący w tym rejonie. Ruch stara się przywrócić policja i Nadzór Ruchu MPK.

Rondo Starołęka zostało wyłączone z ruchu tramwajowego – informuje poznańskie MPK – dla linii tramwajowych wyznaczono objazdy:

Tramwaje na liniach 1 i 7 w obu kierunkach kursują przez 28 Czerwca – Górną Wildę – Strzelecką – Most Rocha, linia numer 11 została skrócona do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, 12 została skrócona do pętli Dębiec, 17 skrócona do Unii Lubelskiej, linie 9 i 13 do Unii Lubelskiej dojeżdżają przez Górny Taras Rataj. Uruchomiono autobus za tramwaj na trasie Kórnicka/Jana Pawła II – Rondo Rataje – Rondo Starołęka – 28 Czerwca/Hetmańska – podaje MPK.

AKTUALIZACJA (14:45):

Na miejscu wypadku czynności ratownicze i policyjne związane z oględzinami się zakończyły – informuje Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania – teraz służby MPK przystąpiły do usunięcia pierwszego z uszkodzonych tramwajów, a w dalszej kolejności drugiego, mocniej uszkodzonego, z obiektywnych powodów, trudno wskazać jak długo to potrwa.

Część rannych w wypadku została przetransportowana do szpitala specjalnie podstawionym przez MPK autobusem pod eskortą policji i w asyście pogotowia ratunkowego.

Autobus z rannymi w wypadku na Starołęce (5.08.2021) Foto: lepszyPOZNAN / S21

AKTUALIZACJA (15:30) – Jak informuje rzeczniczka Szpitala w Puszczykowie – trafiło tu dwoje poszkodowanych.

Są to osoby w stanie średnio ciężkim. Zostały przyjęte z obrażeniami kończyn dolnych, trwa diagnozowanie, ale już wiadomo, że pacjenci pozostaną w Szpitalu – podaje Marzena Rutkowska – Kalisz, rzeczniczka szpitala.

Użyte w artykule zdjęcia: fb / Jacek Jaśkowiak, FB / sm_poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz