Wilda

Bezpieczny weekend na Madalinie

Bezpieczny weekend na Madalinie  Foto: Madalina

Sobota ma być rekordowo upalna. Można ją spędzić jednak przyjemnie i pożytecznie na Madalinie. Będzie tutaj odrobina wody do ochłody, będzie cień i wiele atrakcji, ale też dawka porad o bezpieczeństwie.

Na dworze upały, zatem ważnym jest aby przypominać o bezpieczeństwie, zarówno w czasie rekordowo wysokich temperatur, jak i w czasie pozostałych dni w ciągu roku – zachęcają gospodarze Madaliny – w zajezdni Madalińskiego odwiedzą nas strażacy, policjanci czy strażnicy miejscy, którzy będą zaznajamiać naszych gości ze swoją pracą i pokazywać pojazdy, którymi poruszają się w drodze na akcję.

Szkieły* opowiadać będą o różnych zagrożeniach, na które jesteśmy narażeni nie tylko podczas wakacji. Będzie można przejść krótki i podstawowy kurs pierwszej pomocy. Ciekawie zapowiada się pokaz samoobrony, a chętni będą mogli sami się nieco podszkolić podczas kursu zorganizowany przez KM 360 Poznań.

Reprezentanci służb mundurowych zawsze budzą podziw u najmłodszych, dlatego na warsztatach plastycznych będziemy wyczarowywać własnych superbohaterów z papieru – dodają organizatorzy – a na koniec weekendu poopowiadamy sobie bajki – z bezpieczeństwem w tle.

Przy tak wysokich temperaturach zapewne sporym powodzeniem cieszyć się będzie tor skimboardowy, zlokalizowany w cieniu, gdzie można się pobawić w chodnej wodzie. W części zajezdni pojawi się też mgiełka wodna, która pozwoli z pewnością odetchnąć. Zabierzcie zatem badejki*, bo na pewno się przydadzą!

Cały czas dostępny będzie także nasz wspólny madaliński grill, na którym każdy z gości może sobie przygotować ulubione przekąski, a organizm ochłodzimy rzemieślniczymi piwami z Polski i Czech, serwowanymi w sobotę przez Centralę Piwną – dodają gospodarze – dodatkowo po raz kolejny zawita do nas wildeckie Petito Cafe z pysznymi wypiekami, kawą, lemoniadą i sokami dla najmłodszych.

Wstęp na Madalinę jest oczywiście bezpłatny! Można tutaj dojechać na przykład bimbą, która kursuje na linii turystycznej 0. Ramowy program na cały weekend znajdziecie poniżej.

* szkieły w poznańskiej gwarze to policjanci, badejki to nic innego jak kąpielówki. Bimba to po prostu tramwaj.

Bezpieczny weekend na Madalinie

SOBOTA

12:00-16:00 – Stanowisko znakowania rowerów (Komenda Miejska Policji w Poznaniu), prezentacja radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego oraz Strażacy z ciężkim wozem bojowym JRG-7

12:00-16:00 – Wydawnictwo Zakamarki – Bezpieczne miasteczko Valleby – warsztat

13:00-16:00 – WARTUŚ i Straż Miejska

14:30 – Wildeccy Policjanci – pogadanki na temat bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej osób dorosłych i niepełnoletnich. Poruszony zostanie także temat, narkotyków, dopalaczy i wiele innych

16:00-18:00 – Warsztaty „Superbohaterowie”

18:30-22:00 – Gorące rytmy – potańcówka

NIEDZIELA

12:00-16:00 – Ruchome centrum dowodzenia Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu

12:00-16:00 – Zakamarki – Bezpieczne majsterkowanie z Albertem

13:00-16:00 – WARTUŚ i Straż Miejska

14:00-15:00 – Samoobrona – pokaz i mini kurs – KM 360 Poznań

15:30-16:30 – Mini kursy pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci – Związek Strzelecki (Strzelec) Wągrowiec, Oddział Poznań (oddział medyczny)

16:30 – Bajki z bezpieczeństwem w tle – Teatr Bum Cyk Cyk

Bezpieczny weekend na Madalinie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz