POZnań

Będzie Poznański Bieg Niepodległości

Narodowy Dzień Niepodległości 2015 - 11.11.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Narodowy Dzień Niepodległości - 97 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody główne na Placu Wolności. Poznań 11.11.2015 r.

Rozpoczęły się zapisy na pierwszy Poznański Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Jak podkreślają organizatorzy Poznań jako jedyne duże miasto w Polsce nie miał do tej pory swojego okolicznościowego biegu. 

Powstanie wielkiego wydarzenia biegowego dla uczczenia tak ważnego dnia w historii Polski wymagało dużych nakładów i pracy po dwóch latach przygotowań startuje 1 Poznański Bieg Niepodległości – mówi Artur Kujawiński, Dyrektor Sportowy Poznańskiego Biegu Niepodległości – chcemy w ten sposób uzupełnić i uatrakcyjnić wydarzenia kulturalne odbywające się tego dnia w Poznaniu.

Przekonują również, że to doskonała forma przybliżenia przybyłym na ten bieg z całej Polski obchodów imienin ul. św Marcin oraz tradycji rogala świętomarcińskiego, którego każdy biegacz otrzyma na miecie.

Niesamowitym akcentem, którego w takim wymiarze jeszcze w Poznaniu ani w Wielkopolsce nie było, będzie utworzenie przez zgromadzonych na starcie kilka tysięcy biegaczy wielkiej biało-czerwonej flagi! – mówi Artur Kujawiński Dyrektor Sportowy Poznańskiego Biegu Niepodległości.

Choć zapisy dopiero ruszyły, to na listy startowe wpisało się już 500 osób. By się zapisać trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy online, który znajdziecie tutaj. Dla pierwszych 1000 osób organizatorzy przygotowali pakiety startowe w wysokości tylko 45,00 zł (wraz z koszulką techniczną w barwach narodowych).

Pierwszy Poznański Bieg Niepodległości rozpocznie się 11 listopada o godzinie 10:00.

Poznański Bieg Niepodległości

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz