Aglomeracja

Będzie można legalnie wyrzucić wielkie graty

Wywóz śmieci  Foto: Remondis Sanitech

W kwietniu na zlecenie aglomeracyjnej firmy śmieciowej Remondis i współpracujące z nim firmy rozpoczną odbiór odpadów problemowych.

W ramach akcji odbierane będą m. in.: meble, sprzęty RTV, AGD, sprzęt oświetleniowy, dywany, wózki dziecięce i rowery. W pierwszej kolejności graty zebrane zostaną ze spółdzielni mieszkaniowych. W kwietniu odpady problemowe odbierane będą na Grunwaldzie, w maju na Jeżycach, w Swarzędzu i Kleszczewie, w maju na Starym Mieście i w Kostrzynie, w czerwcu na Wildzie.

Formularz zgłoszenia  odbioru odpadów problemowych można pobierać ze strony  GOAP. Następnie w ciągu maksymalnie 3 tygodni właściciele posesji zostaną powiadomieni o terminie odbioru odpadów problemowych z posesji.

Wywóz śmieci Foto: Remondis Sanitech

Co można wyrzucać?

Raz w roku odbierane będą: meble – stoły, krzesła, szafy, szafki, komody, meble kuchenne, kanapy, łózka, tapczany i regały, złom elektryczny i elektroniczny – sprzęt RTV, AGD i oświetleniowy (bez żarówek i świetlówek), opony – do pojazdów o masie całkowitej nie większej niż 3,5 tony, inne wyposażenie – dywany, wykładziny, wózki dziecięce i inwalidzkie, rowery.

Nie będą odbierane odpady poremontowe – drzwi, ościeżnice, stare okna, wanny, kabiny prysznicowe, ceramika łazienkowa, gruz, opakowania po materiałach budowlanych i farbach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz