AZS UAM w finale Final Four

Final Four: UAM Poznań - Strzelec RB Gorzyczki Głogówek  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Znamy pierwszego finalistę: Final four. Po zaciętym meczu UAM Poznań pokonał Strzelec RB. Gorzyczki Głogówek 5:2.

Pierwsza część spotkania w pełni kontrolowana była przez poznanianki. W drugiej do stanu 4:0 w 25 minucie nic się nie zmieniało. Potem być może chwilowe rozluźnienie i goście w ciągu dwóch minut zdobywają dwie bramki. W poznańskich szeregach zaczyna się robić nerwowo. Nic nie wychodzi. Gra przestaje się kleić. Na szczęście trener Weiss uspokaja sytuację i powoli poznanianki odzyskują kontrolę nad spotkaniem. Na pięć minut przed końcem spotkania oba zespoły mają po 5 fauli, co oznacza, że każdy kolejny daje przedłużony karny.

UAM Poznań – Strzelec RB. Gorzyczki Głogówek 5:2 (3:0)

Bramki: Marta Zielińska 9′ Ada Sikora 18′ Alicja Zając 19′ Paula Fronczak 25′ Alicja Busza 39′ – Daria Kasperska 25′ Emilia Pawłowska 27′

Aktualizacja 21:30 –  W finale zagra też AZS UJ Kraków, który pokonał ISD-AJD Gol Częstochowa 7:3 (1:1). Finał rozpocznie się w hali UAM na ulicy Zagajnikowej w niedzielę o godzinie 14:00.