Juniorzy Biofarmu Basket na 5!

Biofarm Basket Junior podczas Mistrzostw U20 - 2016  Foto: Zibi / materiały prasowe klubu

Po bardzo meczu juniorzy Biofarmu Basket w swoim ostatnim meczu Mistrzostw Polski U20 pokonali zespół Trefla Sopot. Bohaterem spotkania został Mikołaj Kurpisz, który zdobył zwycięskie punkty dla Biofarmu i zaliczył imponujące double-double.

Dwie pierwsze przegrane kwarty /40:52/ nie przeszkodziły graczom Biofarmu na odniesienie zwycięstwa. Trzecia kwarta wygrana z kolei przez poznaniaków 25:14 przywróciła nadzieję na końcowy sukces. Po bardzo wyrównanej rywalizacji w ostatniej kwarcie, gdzie prowadzenie zmieniało się wielokrotnie – ostatecznie Biofarm wygrywa 84:82, a zwycięstwo poznaniaków oznacza 5 miejsce w finale Mistrzostw Polski U20.

Występ poznańskich koszykarzy ‪‎w Finałach Mistrzostw Polski U20 można uznać za udany. Należy pamiętać, że w drużynie występowało wielu graczy, którzy są z roczników młodszych niż ’96. Jedynie Michał Marek i Jakub Simon po raz ostatni mogli wystąpić w rozgrywkach U20. Pomimo tego Juniorzy wygrali dwa mecze (z Novum/Astorią Bydgoszcz i Treflem Sopot) i zajęli 5. miejsce.

Biofarm Basket Junior Poznań – Trefl Sopot [MP U20] 84-82 (17:24, 23:28, 25:14, 19:16)

Punkty zdobywali: Kurpisz 22 DD (1×3, 12 zb.), Ryżek 18 (1), Frąckowiak 12, Stankowski 6 (6 as.), Tomaszewski oraz Gruszczyński 14 (2×3, 7 zb.), Simon 12, Giżyński, Nowak, Leszczyński.