Aglomeracja

Autostrada Wolności

Autostrada Wielkopolska  Foto: Autostrada Wielkopolska

Autostrada Wielkopolska Foto: Autostrada WielkopolskaOd dzisiaj Autostrada A2 nosi symboliczną nazwę Autostrada Wolności. Dlatego dzisiaj w godzinach od 17:00 do 19:00, przejazd całym odcinkiem autostrady A2 z Warszawy do granicy z Niemcami będzie bezpłatny dla pojazdów I i II kategorii.

Obchody 25-lecia polskiej wolności na Autostradzie A2 uświetnią swoją obecnością Prezydenci Polski, Bronisław Komorowski i Niemiec, Joachim Gauck, którzy 4 czerwca w Miejscu Obsługi Podróżnych Brwinów Południe, wspólnie posadzili „Dąb Wolności” i nadali autostradzie A2 symboliczną nazwę Autostrada Wolności.

„Przyjęliśmy z entuzjazmem inicjatywę Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego nadania autostradzie A2 symbolicznej nazwy. Jak pokazują wyniki plebiscytu Gazety Wyborczej, w którym autostrada A2 zdobyła najwyższe uznanie jako wydarzenie 25-lecia w Wielkopolsce, nasza autostrada kojarzy się Polakom przede wszystkim z wolnością. Dla podkreślenia rangi tego szczególnego święta, Przewodniczący Rady Nadzorczej AWSA dr Jan Kulczyk wystąpił z inicjatywą zwolnienia z opłat samochodów osobowych korzystających w tym dniu z autostrady A2 na odcinku od Konina do granicy z Niemcami. Ta decyzja pokazuje jak istotnym wydarzeniem dla Polaków są obchody 25. rocznicy pierwszych powojennych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, stanowiących kamień milowy dokonujących się w Polsce przemian. Symbolem tych demokratycznych przemian stała się Autostrada A2, która włączyła Polskę w sieć autostrad europejskich.”– komentuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz