DLA STUDENTA

Autostrada dla kariery

widok-na-autostrade  Foto:

Startuje druga edycja programu A2 DO KARIERY, w ramach którego Autostrada Wielkopolska SA ufunduje 5-miesięczne stypendia dla 3 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wysokość stypendium dla jednego studenta to 1200 zł miesięcznie.

widok-na-autostradeW ramach projektu Spółka stworzy pierwszy w Polsce blog ekspercki dotyczących autostrad w Polsce oraz Europie. Blog ma charakter otwarty, gdzie każdy może skomentować wyniki prac stypendystów, zapytać o szczegóły, wziąć udział w dyskusji.

„Formuła drugiej edycji A2 DO KARIERY odbiega nieco od pierwszej. W tym roku postawiliśmy na popularyzowanie wiedzy w internecie, gdyż jak pokazują badania – 2/3 polskich internautów deklaruje, że zdarza im się czytać blogi, a 30% robi to co najmniej raz w tygodniu, co więcej twórcy blogosfery cieszą się podobnym poziomem zaufania jak dziennikarze.” –informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki AWSA.

Redaktorami bloga są wybrani w drodze konkursu studenci. Troje stypendystów, od marca do lipca, zgłębiać będzie tematykę dotyczącą zasad funkcjonowania autostrad w Polsce i Europie. Działania te będą odbywać się pod okiem opiekunów merytorycznych projektu: prof. Elżbiety Gołembskiej z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP, wybitnego oraz cenionego eksperta, autorki i współautorki ponad 250 prac z zakresu logistyki oraz Lidii Szyfter, dyrektor technicznej projektu, reprezentującej Spółkę AWSA.

W pierwszej edycji projektu studenci uczestniczyli w miesięcznym, zamkniętym seminarium prowadzonym przez eksperta dr. Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu warsztatów.

Autostrada Wielkopolska Foto: Autostrada Wielkopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz